Nagła dymisja przed świętami. Marek Niechciał nie będzie już szefem UOKiK-u

Marek Niechciał zrezygnował ze stanowiska prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jak poinformował urząd w komunikacie, Niechciał złożył dymisję, bo został powołany na członka zarządu w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym (UFG).

- Rada Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego 20 grudnia powołała Marka Niechciała na członka zarządu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W związku z tym Marek Niechciał złożył dymisję z obecnie pełnionej funkcji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, którą dziś przyjął Premier Mateusz Morawiecki - podał UOKiK w komunikacie.

Zgodnie z obowiązującymi  przepisami ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, Marek Niechciał będzie pełnił dotychczasową funkcję do momentu aż zostanie powołany nowy prezes urzędu, ale nie później niż do 1 lutego 2020 r., kiedy obejmie nowe stanowisko w UFG.

UFGto instytucja, która zajmuje się się wypłatą odszkodowań ofiarom wypadków spowodowanych przez kierowców, którzy nie posiadają obowiązkowego OC, bądź w sytuacji, gdy sprawca wypadku nie został zidentyfikowany. Z kolei reprezentowany dotychczas przez Marka Niechciała UOKiK jest polskim urzędem antymonopolowym, który jest centralnym organem administracji rządowej, działającym na podstawie ustawy z 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów

>>> Myślisz o zmianie auta w nowym roku? Hybrydy Plug-in mają wiele zalet. Ważne, jak są użytkowane. Sprawdź, czy są dla ciebie

Zobacz wideo

Marek Niechciał był szefem UOKiK od 2016 r.

Marek Niechciał funkcję prezesa UOKiK-u pełnił dwukrotnie, za pierwszym razem był nim w latach w latach 2007-2008, a teraz od 2016 r. Zanim jednak został powołany na to stanowisko, między 1996 a 2001 r. był asystentem w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN i jednocześnie - w 1998 r. - pracował  dziale gospodarczym "Gazety Wyborczej".

W kolejnych latach był zatrudniany Państwowym Urzędzie Nadzoru Ubezpieczeń, czy w Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych. Prowadził także wykłady w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego oraz Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania. W latach 2006-2007 piastował stanowisko zastępcy dyrektora ds. gospodarczych w Departamencie Komitetu Rady Ministrów KPRM. Niechciał był również wiceprzewodniczącym Rady Statystyki przy prezesie Rady Ministrów oraz doradcą Instytutu Ekonomicznego NBP.

Więcej o:
Komentarze (44)
Nagła zmiana przed świętami. Szef UOKiK Marek Niechciał złożył dymisję
Zaloguj się
 • pulbek

  Oceniono 16 razy 16

  Szkoda że nie zastąpił go Maciej Musiał. Taka okazja była...

 • nietyp

  Oceniono 17 razy 15

  Niechciał..., to nie będzie. I już.

 • borek-skorek

  Oceniono 16 razy 14

  Zasłużył na głębsze koryto i jednocześnie zwolnił małe korytko dla parweniuszy z nizin partyjnych.

 • m.godwin

  Oceniono 9 razy 9

  Niechciał, więc nie ma co go zmuszać.

 • shtalman

  Oceniono 8 razy 8

  Przesunięcia wewnątrz mafijne zawsze są ciekawe, Zbychu tu, Zdzichu tam, Mietek do mokrej roboty Marek na lokalsa w ubezpieczeniach

 • andrzej2310

  Oceniono 7 razy 7

  Niechciał, ale musiał

 • z.04.2019

  Oceniono 8 razy 6

  A już myślałem ,że nie zgadzał się na zakupy dla Gromu.

 • known2own

  Oceniono 5 razy 5

  W sumie to potężna degradacja. Jak z prezesa fabryki lodów, do kierownika lokalnej lodziarni. Albo idzie jakiś przekręt stulecia na który, mimo wieloletniej dyspozycyjnosci, nie chciał się zgodzić, albo Banaś się za niego zabrał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX