Kursy walut 07.01 o godz. 7. Dolar najtańszy od 6 miesięcy, a euro od 20 [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut we wtorek 7 stycznia na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje 4,23 zł, natomiast dolar 3,78 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,90 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 4,98 zł.

W piątek 3 stycznia grudnia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązują aż do wtorku 7 stycznia.  Względem poprzedniego notowania zauważalnie w górę powędrował kurs dolara. Mocno w dół spadła natomiast wartość funta szterlinga, a na stabilnym poziomie utrzymały się frank szwajcarski, oraz euro. Na przestrzeni ostatnich dni kursy te jednak mocno się zdezaktualizowały. 

7 stycznia o poranku na rynku walutowym zauważalny jest trend umacniania się złotego względem głównych walut. Najmocniej rzuca się w oczy pikowanie wartości dolara, który w cztery dni potaniał o cztery grosze i na ten moment wyceniany jest na 3,78 zł. Ostatni raz dolar tak tani był w lipcu 2019 roku. W dół o ok. 0,50 proc. spadają wartości innych walut. Euro wyceniane jest na poziomie 4,23 zł, najniżej od 20 miesięcy! 

Średnie kursy walut NBP - piątek 03.01.2020 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

 • kurs euro: 4,2569 zł
 • kurs dolara: 3,8213 zł
 • kurs franka szwajcarskiego: 3,9254 zł
 • kurs funta szterlinga: 4,9934 zł

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 7 stycznia 2020 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Zobacz wideo

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut?

Wtorek 7 stycznia nie będzie obfitować w zbyt wiele wydarzeń, które mogą wpłynąć na kursy głównych walut. Dla ceny euro istotna okazać się może publikacja wskaźnika CPI za grudzień 2019 r. dla Unii Europejskiej. Jeśli chodzi o dolara, to wpływ na jego kurs może mieć prezentacja wskaźnika ISM dla usług oraz danych nt. eksportu oraz importu. W przypadku waluty amerykańskiej należy brać pod uwagę również bieżąco wydarzenia polityczne, czyli konflikt na linii Stany Zjednoczone - Iran. One również wpływają na kursy walut. Funt oraz frank szwajcarski czeka spokojny dzień. 

Więcej o:
Komentarze (4)
Kursy walut 07.01 o godz. 7. Dolar najtańszy od 6 miesięcy, a euro od 20 [kurs euro, dolara, funta, franka]
Zaloguj się
 • annx78

  0

  Australia, Yenem też przyjazna...

 • bigzaganiacz

  0

  na swieta zawsze kurs spada bo przyjezdzaja emigranty z eurami ale powinien sie juz podnosic

 • szmalcownikznowogrodzkiej

  0

  poszla interwencja z nbp ... ta od ponczoch czy rusycystka wcisnela guzik?

 • czochen85

  Oceniono 1 raz -1

  Euro najtańsze od 20 miesięcy... ej czerscy, ale wytłumaczcie swojemu czerskiemu ludowi, jak to się ma do paniki inflacyjnej??? Aj zaraz... przecież oni nie mają pojęcia, że to ma jakikolwiek związek.... -,-

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX