Kursy walut 08.01 o godz. 7. Główne waluty odbijają się po gorszych dniach [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w środę 8 stycznia na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje 4,25 zł, natomiast dolar 3,81 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,92 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 5 zł.

We wtorek 7 stycznia grudnia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego notowania bardzo mocno w dół powędrowały kursy euro, franka i dolara. Waluta amerykańska była w pewnym momencie najtańsza od pół roku, natomiast euro od 20 miesięcy. Od granicy 5 zł oddalił się również funt szterling

Środowy poranek przyniósł jednak poważne zmiany na rynku walutowym. Na ten moment rosną kursy wszystkich głównych walut. Najmocniej w górę idą frank szwajcarski oraz dolar - o ponad 0,50 proc. Od "dna" odbija się również euro wyceniane obecnie na 4,24, coraz bliżej przekroczenia 5 zł jest natomiast funt.  

Zobacz wideo

Średnie kursy walut NBP - wtorek 07.01.2020 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 8 stycznia 2020 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wydarzyć się na rynku walutowym?

Środa 8 stycznia nie jest dniem obfitującym w wydarzenia, które mogą wpłynąć na kursy głównych walut. Dla wartości dolara istotna będzie publikacja informacji o zapasach ropy naftowej zwłaszcza, że cena surowca gwałtownie wzrosła po ataku Iranu na amerykańskie bazy wojskowe. Ponadto, na godziny popołudniowe zaplanowano prezentację danych dot. zmian w zatrudnieniu APD w USA na grudzień. Jeśli chodzi o inne waluty, to nic nie powinno wpłynąć na ich wartość. Warto jednak pamiętać, że wpływ na kursy mają również wydarzenia geopolityczne. 

Więcej o: