"Mój Prąd" - podsumowano pierwszą turę programu. W obecnej zostało jeszcze 90 procent budżetu

Od poniedziałku startuje drugi nabór do programu "Mój Prąd". Jak podaje Ministerstwo Klimatu do wykorzystania jest jeszcze prawie 90 procent budżetu. Kto może wziąć w nim udział i postarać się o dofinansowanie?
Zobacz wideo

W ramach pierwszej edycji programu rządowego "Mój Prąd" dofinansowano budowę prawie 18 tysięcy mikroinstalacji fotowoltaicznych na kwotę aż 90 mln złotych. Od poniedziałku 13 stycznia można składać wnioski do drugiej edycji programu.

Od dziś można zgłaszać się do drugiego naboru programu "Mój Prąd". Do wykorzystania jest prawie 90 procent budżetu

Minister Klimatu Michał Kurtyka przekazał, że pieniądze w ramach programu "Mój Prąd" pozwolą na dofinansowanie 200 tysięcy instalacji fotowoltaicznych. "Fotowoltaika prosumencka przeżywa prawdziwy rozkwit za sprawą programu #MójPrąd, w którym do wykorzystania mamy jeszcze prawie 90 procent z miliardowego budżetu" - napisano na stronie resortu na Twitterze.

Program "Mój Prąd" dofinansowuje do 50 procent kosztów związanych z założeniem paneli fotowoltaicznych. Maksymalna kwota dotacji wynosi pięć tysięcy złotych. Od poniedziałku 13 stycznia zainteresowani mogą zgłaszać się do drugiego naboru. Termin składania wniosku mija 18 grudnia 2020 roku. Zgłoszenia można składać w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie lub droga elektroniczną - o ile posiadamy e-dowód lub profil zaufany. Wszystkie informacje dotyczące uczestnictwa w programie dostępne są na stronie mojprad.gov.pl.

Więcej o: