Kursy walut NBP 18.01. Funt oraz dolar poszły w górę [kurs euro, dolara, funta, franka]

Kursy walut NBP na sobotę 18 stycznia. Jedno euro wyceniane jest na 4,23 zł, natomiast dolar 3,81 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,94 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 4,97 zł.

W piątek 17 stycznia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązują przez cały weekend. Względem poprzedniego notowania zauważalnie w górę powędrowały kursy funta (o 0,22 proc.) oraz dolara (o 0,24 proc.). Euro oraz frank utrzymały się na stabilnym poziomie, co w ostatnich dniach również można uznać za normę. 

Zobacz wideo

Średnie kursy walut NBP - piątek 17.01.2020 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 20 stycznia 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

>>> Dowiedz się więcej: Kursy walut 17.01 o godz. 7. Funt drożeje, a euro i dolar nadal dość tanie [kurs euro, dolara, funta, franka]

Kalendarz makroekonomiczny. Co wydarzy się w przyszłym tygodniu na rynku walutowym?

20 stycznia należy pamiętać o tym, że z okazji Dnia Martina Luthera Kinga amerykańska giełda będzie zamknięta. Zdeterminuje to cały rynek, gdyż poniedziałek zapowiada się wyjątkowo spokojnie. We wtorek ważnym wydarzeniem dla ceny funta będzie publikacja danych dotyczących średniego wynagrodzenia w Wielkiej Brytanii. Dla euro ważna będzie prognoza nastroju ekonomicznego ZEW w Niemczech. Czwartek 23 stycznia również zostanie zdominowany przez wydarzenia również dotyczące europejskiej waluty. Przede wszystkim odbędzie się w tym dniu konferencja prasowa prezesa EBC, w której zaprezentowane prognozy dot. polityki monetarnej UE. Piątek zapowiada się natomiast jako ciekawy koniec tygodnia zwłaszcza dla funta oraz euro. 

Więcej o: