Kursy walut 21.01 o godz. 7. Funt znów coraz bliżej granicy 5 zł [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut we wtorek 21 stycznia na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje 4,24 zł, natomiast dolar 3,83 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,95 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 4,98 zł.

W poniedziałek 20 stycznia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego notowania dolar, euro oraz frank szwajcarski zauważalnie poszły w górę. Najmocniej dolar, który odbił się od dna na poziom 3,83 zł. Po słabszych dniach wreszcie zyskuje również euro. 

Zobacz wideo

Wtorkowy poranek jest zapowiedzią stosunkowo spokojnego dnia na rynku walutowym, gdyż większość głównych walut utrzymuje się na poziomie z poniedziałku. W górę wędruje jedynie wartość funta brytyjskiego (o ok. 0,20 proc.), który zbliża się do granicy 5 zł. Obecnie wyceniany jest 4,98 zł, a po raz ostatni powyżej 5 zł znajdował się na początku roku. 

Średnie kursy walut NBP - poniedziałek 20.01.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 21 stycznia 2020 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

>>> Dowiedz się więcej: Kursy walut 20.01 o godz. 7. Dolar mocno w górę na początku tygodnia [kurs euro, dolara, funta, franka]

Kalendarz makroekonomiczny. Co może stać się na rynku walutowym?

Na wtorek 21 stycznia zaplanowano kilka wydarzeń, które mogą wpłynąć na kursy głównych walut. Dla wartości funta istotna będzie publikacja danych dotyczących bezrobocia oraz średniego wynagrodzenia w grudniu w Wielkiej Brytanii. W przypadku euro ważny natomiast będzie wskaźnik nastroju ekonomicznego ZEW w Niemczech oraz indeks ZEW dla Unii Europejskiej. Dla dolara zapowiada się kolejny spokojny dzień. 

Więcej o: