Kursy walut NBP 01.02. Główne waluty rekordowo drogie w tym roku [kurs euro, dolara, funta, franka]

Kursy walut NBP na sobotę 1 lutego. Jedno euro wyceniane jest na 4,30 zł, natomiast dolar 3,90 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,02 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 5,11 zł.

W piątek 31 stycznia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązują przez cały weekend. Względem poprzedniego notowania w górę powędrowały wartości wszystkich głównych walut. Najmocniej funt, który podrożał o ponad 1 proc. do poziomu 5,11 zł. Jest to prawdopodobnie reakcja rynku na brexit. Zwiastunem gorszych dni złotego jest również fakt, że o 0,45 proc. stracił on na wartości względem euro. Europejska waluta zazwyczaj stoi na stabilnym poziomie. Frank oraz dolar również podrożały o ok. 0,40 proc.

Zobacz wideo

Średnie kursy walut NBP - piątek 31.01.2020 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 3 lutego 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

>>> Dowiedz się więcej: Kursy walut 31.01 o godz. 7. Najważniejsze waluty idą w górę, złoty słabnie. [kurs dolara, euro, franka funta]

Kalendarz makroekonomiczny. Co wydarzy się na rynku walutowym w przyszłym tygodniu? 

Tydzień rozpocznie się mocnym akcentem - publikacji wskaźników PMI dla Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii. We wtorek 4.02 czeka nas stosunkowo spokojny dzień, natomiast środa zostanie zdominowana przez wydarzenia dotyczące dolara. Na amerykańską walutę wpłynąć może publikacja danych o eksporcie, imporcie oraz zapasach ropy naftowej. Pod koniec tygodnia czekać nas będzie uspokojenie. Tydzień zostanie zakończony prognozami CFTC.  

Więcej o: