Kursy walut NBP 01.02. Główne waluty rekordowo drogie w tym roku [kurs euro, dolara, funta, franka]

Kursy walut NBP na sobotę 1 lutego. Jedno euro wyceniane jest na 4,30 zł, natomiast dolar 3,90 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,02 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 5,11 zł.

W piątek 31 stycznia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązują przez cały weekend. Względem poprzedniego notowania w górę powędrowały wartości wszystkich głównych walut. Najmocniej funt, który podrożał o ponad 1 proc. do poziomu 5,11 zł. Jest to prawdopodobnie reakcja rynku na brexit. Zwiastunem gorszych dni złotego jest również fakt, że o 0,45 proc. stracił on na wartości względem euro. Europejska waluta zazwyczaj stoi na stabilnym poziomie. Frank oraz dolar również podrożały o ok. 0,40 proc.

Zobacz wideo

Średnie kursy walut NBP - piątek 31.01.2020 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 3 lutego 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

>>> Dowiedz się więcej: Kursy walut 31.01 o godz. 7. Najważniejsze waluty idą w górę, złoty słabnie. [kurs dolara, euro, franka funta]

Kalendarz makroekonomiczny. Co wydarzy się na rynku walutowym w przyszłym tygodniu? 

Tydzień rozpocznie się mocnym akcentem - publikacji wskaźników PMI dla Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii. We wtorek 4.02 czeka nas stosunkowo spokojny dzień, natomiast środa zostanie zdominowana przez wydarzenia dotyczące dolara. Na amerykańską walutę wpłynąć może publikacja danych o eksporcie, imporcie oraz zapasach ropy naftowej. Pod koniec tygodnia czekać nas będzie uspokojenie. Tydzień zostanie zakończony prognozami CFTC.  

Więcej o:
Komentarze (7)
Kursy walut NBP 01.02. Główne waluty rekordowo drogie w tym roku [kurs euro, dolara, funta, franka]
Zaloguj się
 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 5 razy 5

  Póki jeszcze oszukiwano, że Polska ma niecały 1 bln zł długu to waluty jeszcze stały jako tako, teraz gdy na życzenie Eurostatu ujawniono rzeczywiste zadłużenie Bolandii i okazało się, że jest to blisko 5bln zł, to złotówka zanurkowała. Niestety zarabiamy coraz mniej, a jeszcze inflacja szaleje. Czy to już widmo Polexitu?

 • jesiotr99

  Oceniono 5 razy 5

  to nie waluty drogie tylko złotówka tania

 • js08836

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekawe jaka, jest przyczyna rekordowych notowań walut w Polsce. Zapewne elektorat PiS zna odpowiedź.

 • redstag

  Oceniono 1 raz 1

  Jak "zdrajca" Tusk odchodził w 2014 roku to inflacja wynosiła 0% a podatek ZUS płaciłem 1000 zł. za euro płaciłem 4,2 a za dolara 3,4
  No a teraz wstałem se z kolan i se bule 1430 ZUS, ceny wyższe o 3,5% a dolar po 3,9
  Radość mną telepie jak febra.
  Można? można.

 • kasle

  Oceniono 1 raz 1

  Sila waluty odzwierciedla jakosc rzadzenia.
  Nie ma co liczyc na wzmocnienie PLN.

 • wedrowieczdaleka

  0

  wartość złotówki spada to waluty droższe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX