Od marca rekordowe dotacje dla osób zakładających działalność gospodarczą. Ile dostaniesz w 2020 roku?

Osoby zakładające działalność gospodarczą mogą od 1 marca liczyć na dotacje rzędu 30 tysięcy złotych. Wzrost przedciętnego wynagrodzenia ma wpływ na rekordowo wysokie subwencje na rozpoczęcie biznesu.

Dotacja na rozpoczęcia działalności gospodarczej zależy od wysokości przeciętnego wynagrodzenia, gdyż nie może przekraczać sześciokrotności średniego wynagrodzenia wyliczanych na dany kwartał. Jako że w IV kwartale 2019 roku średnia pensja wyniosła 5198,58 zł, od 1 marca 2020 roku osoby zaczynające działalność gospodarczą mogą liczyć na rekordowo wysoką dotację, czyli 31191,48 zł. 

Od marca rekordowe dotacje dla osób zakładających działalność gospodarczą. Sprawdź, kto może z skorzystać z subwencji

Zgodnie z obowiązującymi przepisami skorzystać z dotacji mogą osobą, które są zatrudnione w Powiatowym Urzędzie Pracy i przez 12 miesięcy nie odmawiały propozycji pracy bądź udziału w szkoleniach organizowanych przez urząd pracy. Dodatkowo wnioskodawcy nie mogą:

 • prowadzić działalności gospodarczej w ostatnim roku;
 • pobierać środków z Fundusz Pracy na podjęcie działalności na 2 lata przed złożeniem wniosku;
 • być skazania za przestępstwa podatkowe;
 • składać wniosku do innego urzędu pracy.

Mały ZUS Plus. Co jeszcze przygotowano dla przedsiębiorców w 2020 roku? 

Od 1 lutego wszedł w życie Mały ZUS Plus wszedł w życie, który pozwoli 320 tys. przedsiębiorcom na oszczędności rzędu kilkuset złotych miesięcznie. Od kilkunastu dni z ulgi korzystają osoby, których roczny przychód wyniesie nie więcej niż 120 tys. zł, a przy tym miesięczny dochód wynosi maksymalnie 6 tys. Nowi przedsiębiorcy czas na składanie wniosków mają od 1 lutego do 29 lutego 2020 roku.

>>> Dowiedz się więcej: Preferencyjny ZUS 2020. Mali przedsiębiorcy zapłacą rekordowo dużo. Przez wzrost płacy minimalnej

Więcej o:
Komentarze (14)
Rekordowe dotacje dla osób zakładających działalność gospodarczą. Sprawdź, ile dostaniesz w 2020 roku
Zaloguj się
 • ds215

  Oceniono 7 razy 7

  Staralem sie kilka razy i takie odpowiedzi1, ze srodkow jeszcze nie przyznano i pare dni pozniej, ze srodki juz sie skonczyly.

 • gw_admin

  Oceniono 4 razy 4

  Dotacaja dotacją. Ale 8 mld złotych jest rokrocznie przesuwanych z Funduszu Pracy do budżetu.
  To ja się pytam jeśli specjalista zarabiający dziś 5000 zł straci z powodu kryzysu miejsce pracy to UP znajdzie mu pracę o podobnym charakterze i poziomie wynagrodzenia tak od ręk? Sam ma szukać sobie takiej pracy przez kilka miesięcy otrzymując zasiłek rzędu 700 zł/ mc? 3. Ma podjąć się jakiejkolwiek pracy za tyle ile ktoś powie że tyle da?
  To po co są te procentowe składki na FP skoro w sytuacji kryzysowej nie będzie można skorzystać ze swoich składek wpłacanych procentowo od wielkości wynagrodzenia i otrzymać zasiłek podobny do wielkości wynagrodzenia dotychczasowego pomniejszony o dotychczasowe podobne wypłaty i zależne od czasu wpłacania czyli system kapitałowy a nie finansowanie budżetu państwa.
  W takiej formie jak obecnie to ten FPnsleżałoby zlikwidować i ewentualnie przekształcić go w Funduszkapitałowy gromadzący nasze środki na czas kryzysów gospodarczych a nie kradziesz przez polityków tych środków do budżetu.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 3 razy 3

  "Zgodnie z obowiązującymi przepisami skorzystać z dotacji mogą osobą, które są zatrudnione w Powiatowym Urzędzie Pracy i przez 12 miesięcy nie odmawiały propozycji pracy bądź udziału w szkoleniach organizowanych przez urząd pracy."
  . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
  Osobą mogą skorzystać? A jaką osobą? I muszą być zatrudnione w urzędzie pracy? A czy w urzędzie pracy zatrudnią mnie na 1/8 etatu, żebym mógł sobie dostać kasę na działalność jak pracuję gdzie indziej? I jeszcze czy zrobią, żebym nie musiał rejestrować się do VAT, kupować kasy fiskalnej i wysyłać jakichś jechanych JPK o których nie mam pojęcia? To może od razu niech kasiorę dają.
  CO ZA PIERDOŁY! JaM -znajdź sobie normalną pracę!

 • andrzej2310

  Oceniono 1 raz 1

  Takie dotacje nie mają sensu. 30% tych firm zakończy działalność po 1 roku, a 70% tych firm zakończy swoją działalność w przeciągu 5 pierwszych lat.

 • gw_admin

  Oceniono 1 raz 1

  Chcesz otrzymać dotację? Zatrudnij się w UP.
  "...z dotacji mogą osobą, które są ZATRUDNIONE w Powiatowym Urzędzie Pracy i przez 12 ..."
  Hahaha! Ceniędobre dziennikarstwo.

 • efi ehad

  Oceniono 3 razy 1

  Tylko po co, idzie kryzys i dekoniunktura.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX