Turcja zniosła wizy dla Polaków. Podróże jeszcze łatwiejsze już od marca

Tureckie media potwierdziły informację dotyczącą decyzji tamtejszego resortu spraw zagranicznych o zniesieniu wiz dla obywatelu sześciu europejskich państw - w tym Polski. Podróże bezwizowe do Turcji będą możliwe już od 2 marca. To jeden z ulubionych kierunków turystycznych wybieranych przez Polaków w wakacje.

Jak donosi dziennik "Daily Sabah", tureckie MSZ zdecydowało znieść wizy dla obywateli sześciu państw: Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Austrii, Hiszpanii i Polski. W ramach nowej opcji podróżowania do Turcji turyści będą mogli wjechać do kraju na 90 dni bez dodatkowych opłat. Możliwość wjazdu bez wizy będzie dostępna przez 180 dni od momentu wydania pozwolenia. Dotychczas wizy kosztowały 35 dolarów, co pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze w przypadku rodzinnych wakacji.

Turystyka i biznes

Rzecznik tureckiego MSZ Hami Aksoy przy okazji potwierdzenia informacji i zniesieniu wiz dla wybranych państwa podkreślił, że Turcja wiąże z tym nadzieję nie tylko na dalszy rozwój turystyki. Zdaniem urzędników pomoże to również w sukcesywnym rozwijaniu relacji handlowych, gospodarczych i kulturalnych.

>>> Inflacja pożera oszczędności. Rosnące ceny i rachunki frustrują Polaków. Dlaczego jest drogo i czyja to wina?

Zobacz wideo

Według Światowej Organizacji Turystyki ONZ (UNWTO) Turcja, która gościła w zeszłym roku rekordową dla siebie liczbę turystów, była jednocześnie szóstym najczęściej odwiedzanym krajem w 2019 r. Jak podał Urząd Lotnictwa Cywilnego, tylko między styczniem a czerwcem ubiegłego roku do Turcji poleciało 215 tys. polskich turystów.

Więcej o: