PIT 2020. W tym roku pojawiły się trzy nowe ulgi podatkowe. Wyjaśniamy jak działa "ulga dla młodych"

Sezon rozliczeń z podatku PIT rusza pełną parą. Pracodawcy mają bowiem czas do końca lutego, by dostarczyć swoim pracownikom rozliczenie zeszłorocznych dochodów. W tym roku obowiązują aż trzy nowe ulgi, jedną z nich jest tzw. "ulga dla młodych" W jaki sposób ją rozliczyć? Tę kwestię wyjaśnia gość programu "Studio Biznes"

W 2019 roku rozliczający się z podatku PIT mają do dyspozycji aż trzy nowe ulgi. Najważniejsza zmiana wprowadzona przez rząd to tzw. ulga dla młodych. Podatku dochodowego od dochodów z płacy osoby poniżej 26 roku życia płacić nie muszą w ogóle.

Jak jednak tę ulgę rozliczyć? Czy osoby, które deklaracji nie złożą - od zeszłego roku urząd skarbowy rozlicza Polaków automatycznie - również dostaną przewidziany prawem zwrot? Jakie jeszcze nowe ulgi przysługują podatnikom? W programie "Studio Biznes" wyjaśnia to Grzegorz Grochowina Grzegorz Grochowina, doradca podatkowy KPMG.

Warto przypomnieć, że od 15 lutego ponownie zaczął działać rządowy system umożliwiający sprawdzenie i korektę deklaracji podatkowej. Teoretycznie podatnik nie musi robić nic, a i tak 30 kwietnia jego deklaracja trafi do urzędu skarbowego. Czy oznacza to , że wówczas zeznanie będzie wypełnione korzystnie dla podatnika? Zapraszamy do obejrzenia krótkiej rozmowy.

Więcej o: