Kursy walut 27.02 o godz. 7. Frank i euro cały czas drożeją [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w piątek 28 lutego na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,33 zł, natomiast dolar 3,93 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,07 zł, z kolei za funta brytyjskiego aż 5,07 zł.

W czwartek 27 lutego o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały weekend. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 28 lutego 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - czwartek 27.02.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - piątek 28.02.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Piątkowy poranek nie przyniósł pozytywnego scenariusza dla złotówki, gdyż część walut cały czas idzie w górę, śrubując rekordy tym samym wartości w tym roku. Tak jest w przypadku franka szwajcarskiego oraz euro, których kursy rosną na ten moment odpowiednio o 0,33 proc. i 0,43 proc. Za pierwszą z walut musimy w tym momencie zapłacić już 4,07 zł - najwięcej od ponad trzech lat. W piątek 28 lutego nieznacznie spadają wartości dolara (3,93 zł) oraz funta (5,07 zł). Spadkowy trend cieszy zwłaszcza w kontekście waluty amerykańskiej, która oddaliła się od granicy 4 zł. 

Zobacz wideo Koronawirus bije w gospodarkę i turystykę. Może zepsuć wakacje i wyhamować gospodarkę

Kalendarz makroekonomiczny. Co czeka nas na rynku walutowym w piątek?

Na koniec tygodnia opublikowane zostaną dane dotyczące gospodarek Włoch (wskaźnik CPI), Niemiec (stopa bezrobocia) oraz Francji (wskaźnik PPI, PKB), czyli największych krajów strefy euro. Jeśli chodzi o dolara, to w piątek wpływ na jego wartość mogą mieć pozycje spekulacyjne ropy oraz złota. Wciąż na rynki światowe mocny wpływ ma rozszerzająca się epidemia koronawirusa

Więcej o:
Komentarze (4)
Kursy walut 27.02 o godz. 7. Frank i euro cały czas drożeją [kurs dolara, funta, euro, franka]
Zaloguj się
  • zet59

    Oceniono 1 raz 1

    a mi się wydaje, że to złotówka leci na pysk.... i trudno się temu dziwić

  • zgred151

    0

    Nie prościej powiedzieć ze złotówka traci na wartości do wszystkich walut ? Dziekujeny za to PIS-owi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX