Echo Investment kupuje trzy centra handlowe od Tesco. Powstanie nawet 4 tys. nowych mieszkań

Największy polski deweloper - firma Echo Investment - kupuje należące do grupy Tesco trzy centra handlowe - w Poznaniu, Krakowie i Łodzi. Na gruntach po centrach może powstać łącznie ok. 240 tys. mkw powierzchni mieszkaniowej, biurowej i handlowo-usługowej.

Echo Investment podpisało przedwstępne umowy zakupu działek w Poznaniu przy ul. Opieńskiego, Łodzi przy ul. Widzewskiej oraz w Krakowie przy ul. Kapelanka. Działki wpisują się w plany rozwoju oferty mieszkaniowej spółki. - Deweloper planuje przeznaczyć wszystkie działki pod zabudowę wielofunkcyjną. Powstanie na niej ok 4 tys. mieszkań, powierzchnia handlowo-usługowa, natomiast w Krakowie - także biurowa. Do czasu rozpoczęcia robót budowlanych istniejącymi centrami handlowymi będzie zarządzało Echo Investment - podała firma.

>>> Koronawirus bije w gospodarkę i turystykę. Może zepsuć wakacje i wyhamować gospodarkę

Zobacz wideo

Coraz mniej gruntów pod inwestycje

Obiekty w Poznaniu i Łodzi będą działać do momentu uzyskania pozwoleń i rozpoczęcia prac budowlanych - ten w Krakowie także w trakcie prac i po ich wykonaniu. Deweloper zapowiada, że ma zamiar stworzyć nową przestrzeń dla najemców przestrzeni usługowo-handlowej w planowanych projektach wielofunkcyjnych.

Duże polskie miasta są już mocno zurbanizowane, w związku z czym dostępność terenów z jasną sytuacją prawną, dobrze skomunikowanych, objętych planami zagospodarowania przestrzennego lub o wyraźnym przeznaczeniu, jest ograniczona

- skomentowała Małgorzata Turek, członek zarządu Echo Investment. 

Chcąc pozyskać duże, bardzo atrakcyjne działki bierzemy pod uwagę zakup centrów handlowych starszej generacji, których lokalizacja wpisana jest już na stałe w tkankę miasta, a której my możemy nadać nowe funkcje

- dodała Turek. 

Echo Investment dobija kolejnego targu z Tesco

To już kolejna transakcja między Echo Investment a Tesco. Pod koniec 2019 r. deweloper odkupił od sieci handlowej teren w Warszawie przy al. KEN, obok stacji metra Kabaty. Obszar ten zostanie przekształcony w nowoczesny, kompleksowy projekt miejski, tzw. "destination", odzwierciedlający charakter dzielnicy przede wszystkim w kontekście zieleni i sąsiedztwa Lasu Kabackiego.

Spółka Echo Investment na bieżąco uzupełnia bank ziemi tak, by mieć zabezpieczoną przyszłość na minimum nadchodzące 3-4 lata. Transakcja z Tesco zagwarantuje Echo Investment możliwość stworzenia projektów wielofunkcyjnych z ok. 4 tys. mieszkań w kluczowych miastach Polski.

Więcej o: