Echo Investment kupuje trzy centra handlowe od Tesco. Powstanie nawet 4 tys. nowych mieszkań

Największy polski deweloper - firma Echo Investment - kupuje należące do grupy Tesco trzy centra handlowe - w Poznaniu, Krakowie i Łodzi. Na gruntach po centrach może powstać łącznie ok. 240 tys. mkw powierzchni mieszkaniowej, biurowej i handlowo-usługowej.

Echo Investment podpisało przedwstępne umowy zakupu działek w Poznaniu przy ul. Opieńskiego, Łodzi przy ul. Widzewskiej oraz w Krakowie przy ul. Kapelanka. Działki wpisują się w plany rozwoju oferty mieszkaniowej spółki. - Deweloper planuje przeznaczyć wszystkie działki pod zabudowę wielofunkcyjną. Powstanie na niej ok 4 tys. mieszkań, powierzchnia handlowo-usługowa, natomiast w Krakowie - także biurowa. Do czasu rozpoczęcia robót budowlanych istniejącymi centrami handlowymi będzie zarządzało Echo Investment - podała firma.

>>> Koronawirus bije w gospodarkę i turystykę. Może zepsuć wakacje i wyhamować gospodarkę

Zobacz wideo

Coraz mniej gruntów pod inwestycje

Obiekty w Poznaniu i Łodzi będą działać do momentu uzyskania pozwoleń i rozpoczęcia prac budowlanych - ten w Krakowie także w trakcie prac i po ich wykonaniu. Deweloper zapowiada, że ma zamiar stworzyć nową przestrzeń dla najemców przestrzeni usługowo-handlowej w planowanych projektach wielofunkcyjnych.

Duże polskie miasta są już mocno zurbanizowane, w związku z czym dostępność terenów z jasną sytuacją prawną, dobrze skomunikowanych, objętych planami zagospodarowania przestrzennego lub o wyraźnym przeznaczeniu, jest ograniczona

- skomentowała Małgorzata Turek, członek zarządu Echo Investment. 

Chcąc pozyskać duże, bardzo atrakcyjne działki bierzemy pod uwagę zakup centrów handlowych starszej generacji, których lokalizacja wpisana jest już na stałe w tkankę miasta, a której my możemy nadać nowe funkcje

- dodała Turek. 

Echo Investment dobija kolejnego targu z Tesco

To już kolejna transakcja między Echo Investment a Tesco. Pod koniec 2019 r. deweloper odkupił od sieci handlowej teren w Warszawie przy al. KEN, obok stacji metra Kabaty. Obszar ten zostanie przekształcony w nowoczesny, kompleksowy projekt miejski, tzw. "destination", odzwierciedlający charakter dzielnicy przede wszystkim w kontekście zieleni i sąsiedztwa Lasu Kabackiego.

Spółka Echo Investment na bieżąco uzupełnia bank ziemi tak, by mieć zabezpieczoną przyszłość na minimum nadchodzące 3-4 lata. Transakcja z Tesco zagwarantuje Echo Investment możliwość stworzenia projektów wielofunkcyjnych z ok. 4 tys. mieszkań w kluczowych miastach Polski.

Więcej o:
Komentarze (108)
Echo Investment kupuje trzy centra handlowe od Tesco. Powstanie ok. 4 tys. nowych mieszkań
Zaloguj się
 • 11krzych

  Oceniono 40 razy 30

  Coraz mniej gruntów pod inwestycje.
  I nic dziwnego, wszystkie grunty gdzie jest sens budować mieszkaniówkę są już w rekach koscioła katolickiego. W Zabrzu, te pasożyty mają 10% terenów miejskich. Jest wyjście - konfiskata gruntów kosciołowi i płcenie im w zamian 5% wartosci.

 • candelas

  Oceniono 27 razy 27

  Brytyjskie biznesy handlowe w Polsce były prowadzone byle jak i niechlujnie. Obok Tesco z gry wypadły Marks & Spencer, Electroworld, jakieś to wszystko było byle jakie

 • mbmb1

  Oceniono 24 razy 8

  Żal tego Tesco. O wiele bardziej go tu potrzeba niż kolejnego pustego biurowca czy bloku.

 • iksi111

  Oceniono 11 razy 7

  Kurcze cała przestrzeń wchodzi w łapy deweloperów. Tam gdzie kiedyś były miejsca użyteczności publicznej, albo tereny zielone powstają hotele albo bloki. (Jak na Kępnie mieszczańskiej przy wrocławskim rynku, gdzie powstało zwarte blokowisko, albo ogródki działkowe we Wrocławiu, o których pan Dutkiewicz lata temu powiedział, że sprzeda je deweloperom... szybko ta wypowiedź zniknęła z netu, tak jak gro ogródków.... a my - żuczki jak XIX wieku będziemy pracować na rzecz oligarchów nigdy nie wydobywając się z dołka, pocieszając się, że podobno inni mają gorzej....)
  Tośmy "się" sprywatyzowali..... Żadnej konkurencyjności, żadnego rynku.... Globalizacja poprzez ładny marketing zagnała wszystkich do pracy na rzecz wielkich graczy... Część wytwarza dziadowskie produkty, mieszkania, miasta, reszta pracuje w tzw. bankach transferując zyski do tych wielkich bogatych. Zaślepieni american dream nie zauważyliśmy, że nigdy go nie dotknęliśmy....

 • ml2403

  Oceniono 11 razy 7

  TESCO przy Kapelance w Krakowie ma konkurentów w okolicy, którzy pewnie zacierają ręce ale dla mieszkańców okolicy taka decyzja to dramat. Już jest tak strasznie zakorkowany teren i tysiące aut jeżdżących w kierunku Ruczaj-Zaborze. Jeśli teraz wsadzi się tam ponad 100 mieszkań i jeszcze jakieś centra handlowe to będzie dramat komunikacyjny do kwadratu.

 • rozganiacz_na_cztery_wiatry

  Oceniono 9 razy 7

  bardzo dobrze , zamieniać te blaszane pudła na coś ładnego ..

 • g96

  Oceniono 14 razy 6

  A myślałem, że cywilizacja wraca I to gminy odkupią te grunty i tym samym swoją winę przeznacza je na parki, łąki śródmiejskie, skwery, ogrody lub poldery akumulujace wody opadowe? A tu dalszy ciąg wielkiego G. Trzeci świat a społeczeństwo nawet czarnych marszy nie zorganizuje w proteście.

 • pixie_und_dixie

  Oceniono 9 razy 5

  - Gdzie mieszkasz?
  - W Tesco.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX