Awaria w mBanku: klienci mają problem z logowaniem i płatnościami BLIKiem

Klienci mBanku zgłaszają awarię strony internetowej oraz trudności z płatnościami BLIKiem. Bank zapewnia, że walczy już z awarią. Na razie nie wiadomo jednak, jak długo potrwają utrudnienia.

"Logowanie do aplikacji mobilnej i serwisu transakcyjnego trwa dłużej niż zwykle. Trudności dotyczą też aplikacji maklerskich mBanku. Nie zapłacicie BLIKiem, ale możecie płacić naszymi kartami" - napisano na stronie mBanku na jednym z portali społecznościowych. Klienci od około godziny 9 rano zgłaszają problem ze stroną internetową.

Awaria w mBanku - nie działa bankowość internetowa i płatność BLIKiem

Bank zapewnia, że jest świadomy awarii i pracuje nad przywróceniem dostępności usług. Nie podano jednak, jak długo mogą potrwać utrudnienia dla klientów mBanku.

Na stronie downdetector.pl widać, że najwięcej zgłoszeń dotyczy województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, mazowieckiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą oszczędzać na zakupach

"Często pierwszego każdego miesiąca serwery nie wyrabiają", "Na infolinii po 30 minut czekania, twierdzą, że nic im na ten temat nie wiadomo, żeby się coś działo", "Ikona mobilności, ja dziękuję, jakaś masakra, fajnie że nie stać ich na utrzymanie serwerów będących w stanie obsłużyć szczytowy ruch - i to bank który wykreował się na "internetowy" u nas wszystko załatwisz online* - tak, pod warunkiem, że serwer działa" - komentują awarię klienci mBanku.