Likwidacja VAT od biletów kolejowych. Andrzej Duda proponuje zmiany

W czwartek wieczorem na antenie Telewizji Trwam i Radia Maryja Andrzej Duda zapowiedział złożenie propozycji zlikwidowania podatku VAT od biletów kolejowych. - Myślę, że to jest ważne i że dojazdy to jest znacząca pozycja w budżetach domowych - mówił prezydent.

Zdaniem Dudy podatki w Polsce są umiarkowane, dlatego prezydent zapowiedział ich obniżkę "tam, gdzie się da". Stąd pomysł złożenia propozycji zlikwidowania VAT-u od biletów kolejowych. Przypomnijmy, że 4 marca przy szkolnej ławce ustawionej na peronie dworca kolejowego w Końskich w woj. świętokrzyskim Andrzej Duda podpisał tzw. ustawę Kolej Plus.

Zobacz wideo Czy Polacy są zadowoleni z PKP?
Ja będę proponował też, żeby zlikwidowano VAT do biletów, po to, żeby obniżyć ceny biletów zwłaszcza dla tych ludzi, którzy dojeżdżają do pracy, bo myślę, że to jest ważne i że to jest znacząca czasem pozycja w budżetach domowych te dojazdy

- mówił prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Likwidacja podatku VAT od biletów kolejowych. Pomysł Dudy wspiera minister infrastruktury

Andrzej Duda zdradził, że jego pomysł znalazł wsparcie u członków rządu. - Mam przychylność ze strony ministra infrastruktury w tej inicjatywie, liczę na to, że będzie także przychylność reszty rządu na czele z panem premierem i ministrem finansów - mówił. 

W środę na peronie w Końskich prezydent podpisał tzw. ustawę Kolej Plus, która ma na celu przywracanie połączeń kolejowych w kraju. Realizacja programu będzie kosztowała w sumie 6,5 miliarda złotych. Większość z tej kwoty ma pokryć rząd. W wywiadzie dla Telewizji Trwam i Radia Maryja głowa państwa nawiązał do tego wydarzenia. 

- Więc, żeby przynajmniej do biletów kolejowych - teraz rozwijamy te koleje, budujemy te połączenia właśnie specjalnie po to, żeby stworzyć ludziom lepsze możliwości zawodowe, komunikacyjne, dojeżdżania do pracy - żeby ten VAT zlikwidować - zapowiedział Duda. 

Więcej o:
Komentarze (61)
Likwidacja VAT od biletów kolejowych. Andrzej Duda proponuje zmiany
Zaloguj się
 • gazkom

  Oceniono 22 razy 20

  "Realizacja programu będzie kosztowała w sumie 6,5 miliarda złotych. Większość z tej kwoty ma pokryć rząd."
  Czy dobrze rozumiem, że program ten będzie finansowany z pensji członków naszego rządu? A nie z podatków jakie MY wszyscy płacimy, jak to się do tej pory odbywało?

 • dawaj.flaszkie

  Oceniono 16 razy 14

  On tak może obniżyć podatki, jak podwyższyć dla każdego kwotę wolną. Taki to jest specjalista :-(

 • andgad

  Oceniono 13 razy 11

  Proponuje zlikwidować VAT od wszystkiego, wtedy upadną mafie vatowski, wszystkie! Niech pieniądze zostaną u ludzi! Tylko co będzie dawał jak łapówkę PiS??!

 • tubylec_ww

  Oceniono 9 razy 7

  Anżej et consortes "proponują" zmniejszenie VAT, ale już nic nie piszą o likwidacji ulgi prorodzinnej w PIT (1.111 zł na dziecko). Wystarczy, że jedno z dzieci w ciągu zarobiło więcej niż 3089 zł, to zaraz znika ulga. Pomimo, że wynagrodzenie dziecka jest zwolnione do 26 roku życia. Na dwoje dzieci taka wycinka ulgi daje minus 2224,08 zł. Taka to "obniżka" podatków by piSS.

 • miguell

  Oceniono 11 razy 7

  To posłowie będą bez podatku jeździć Intercity pomiędzy największymi miastami a "robole" z prywatnych busów będą dalej płacić wysoki VAT. Bezkres bezmyślnego psucia podatków.

 • pyss_na_pis

  Oceniono 6 razy 6

  Kogoś pogięło, śmierdzi komunizmem

 • Jan Kohudy

  Oceniono 6 razy 6

  A może znieść VAT od tej złotówki na cele dobroczynne? Wolałbym by te 23 grosze poszły tak samo na ten dobry cel. Kompletnie nie rozumiem tego podatku.

 • zd46

  Oceniono 6 razy 6

  A.Duda odgrzebuje "kartofle z ogniska". O linii do Końskich Marszałkowie radzili 2017, radzili, przez rok cały, "aż im jaja posiwiały". Teraz dołaczył najsłynniejszy kolejarz Peron Duda.

 • zd46

  Oceniono 6 razy 6

  A gdzie staneli do fotografii rodzinnej, Szczerski, Duda, Mucha, madame Romaszewska? Przyjadą wagonem "KL-czyli krytym ludzkim"? Gdzie tomaszowianin buldożer-spych Spychalski?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX