Likwidacja VAT od biletów kolejowych. Andrzej Duda proponuje zmiany

W czwartek wieczorem na antenie Telewizji Trwam i Radia Maryja Andrzej Duda zapowiedział złożenie propozycji zlikwidowania podatku VAT od biletów kolejowych. - Myślę, że to jest ważne i że dojazdy to jest znacząca pozycja w budżetach domowych - mówił prezydent.

Zdaniem Dudy podatki w Polsce są umiarkowane, dlatego prezydent zapowiedział ich obniżkę "tam, gdzie się da". Stąd pomysł złożenia propozycji zlikwidowania VAT-u od biletów kolejowych. Przypomnijmy, że 4 marca przy szkolnej ławce ustawionej na peronie dworca kolejowego w Końskich w woj. świętokrzyskim Andrzej Duda podpisał tzw. ustawę Kolej Plus.

Zobacz wideo Czy Polacy są zadowoleni z PKP?
Ja będę proponował też, żeby zlikwidowano VAT do biletów, po to, żeby obniżyć ceny biletów zwłaszcza dla tych ludzi, którzy dojeżdżają do pracy, bo myślę, że to jest ważne i że to jest znacząca czasem pozycja w budżetach domowych te dojazdy

- mówił prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Likwidacja podatku VAT od biletów kolejowych. Pomysł Dudy wspiera minister infrastruktury

Andrzej Duda zdradził, że jego pomysł znalazł wsparcie u członków rządu. - Mam przychylność ze strony ministra infrastruktury w tej inicjatywie, liczę na to, że będzie także przychylność reszty rządu na czele z panem premierem i ministrem finansów - mówił. 

W środę na peronie w Końskich prezydent podpisał tzw. ustawę Kolej Plus, która ma na celu przywracanie połączeń kolejowych w kraju. Realizacja programu będzie kosztowała w sumie 6,5 miliarda złotych. Większość z tej kwoty ma pokryć rząd. W wywiadzie dla Telewizji Trwam i Radia Maryja głowa państwa nawiązał do tego wydarzenia. 

- Więc, żeby przynajmniej do biletów kolejowych - teraz rozwijamy te koleje, budujemy te połączenia właśnie specjalnie po to, żeby stworzyć ludziom lepsze możliwości zawodowe, komunikacyjne, dojeżdżania do pracy - żeby ten VAT zlikwidować - zapowiedział Duda.