Kursy walut 17.03 o godz. 7. Frank powyżej 4,20 zł, dolar coraz bliżej 4 zł [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut we wtorek 17 marca na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,45 zł, natomiast dolar 3,99 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,21 zł, z kolei za funta brytyjskiego aż 4,88 zł.

W poniedziałek 16 marca o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez dzień. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 17 marca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - poniedziałek 16.03.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - wtorek 17.03.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Obowiązujące wczoraj kursy walut szybko straciły na aktualności. Po decyzji zarządu NBP o rozpoczęciu skupu obligacji skarbowych, operacji repo oraz uruchomieniu kredytu wekslowych dla banków, co ma uchronić polską gospodarką przez kryzysem, złotówka uległa bardzo mocnym spadkom. Na ten moment frank szwajcarski wyceniany jest na 4,21 zł (w górę o 1,05 proc.). Coraz bliżej granicy 4 zł jest również dolar (3,99 zł), który w ciągu kilku godzin urósł o ponad 1,6 proc. Nawet stosunkowo stabilne euro osiągnęło niewidziany od końca 2016 roku poziom 4,45 zł. Najlepiej złotówka wygląda względem funta, który wyceniany jest aktualnie na 4,88 zł. Ta waluta również zareagowała na decyzje NBP, bo podrożała na przestrzeni kilku godzin o 7 gr. Kolejnych wzrostów można spodziewać się po obniżeniu stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. To rekomenduje NBP. 

Zobacz wideo Wysoka inflacja zjada pieniądze Polaków. Czy będzie jeszcze gorzej?

Kalendarz makroekonomiczny. Co czeka nas na rynku walutowym w czwartek?

Dla kursu euro istotne mogą być decyzje, które zapadną na spotkaniu ministrów finansów krajów Unii Europejskiej. Ponadto, do wiadomości podane zostaną dane nt. kosztów pracy w UE, a także prognozy ekonomiczne ZEW dotyczące Niemiec. Te mogły ulec diametralnym zmianom, co znajdzie przełożenie na całą Wspólnotę. Dla funta istotne będą natomiast dane dotycząc średniej wynagrodzeń oraz bezrobociaWielkiej Brytanii. Jeśli chodzi o dolara, to do wiadomości podane zostaną prognozy dotyczące produkcji i sprzedaży przemysłowej, a także zatrudnienia w turystyce w Stanach Zjednoczonych.  

Więcej o:
Komentarze (24)
Kursy walut 17.03 o godz. 7. Frank śrubuje rekord wartości, dolar coraz bliżej 4 zł [kurs dolara, funta, euro, franka]
Zaloguj się
 • marc.pl

  Oceniono 11 razy 11

  Niestety ale Polacy uwierzyli populistom i demagogom o szkodliwości wprowadzenia waluty Euro - obecnie Euro trzyma się stabilnie nawet się umacnia, natomiast złotówka spada do walutowego piekła. Może być tak że oszczędności Polaków zamienią się w bezwartościowy papier.

 • race444

  Oceniono 8 razy 8

  Kazdy najmniejszy kryzys pokazuje wartosc "naszego narodowego mocarza". Wiadomo, ze PiS-owi to odpowiada bo PLN mozna dodrukowac bo kiedy mielibysmy €uro to bylaby juz druga Grecja. Kasiora juz dawno rozchustana a na rynku mamy tzw. " virtualne papierki "

 • Dariusz Siekański

  Oceniono 7 razy 7

  Budżet bez deficytu , największy wzrost gospodarczy w unii , kraj mlekiem i miodem płynący i ........za każdym razem lecąca na łeb na szyję złotówka .

 • app-1

  Oceniono 3 razy 3

  Nie wiadomo, kto bardziej zaszkodził Polakom, koronawirus, czy Glapiński.

 • marc.pl

  Oceniono 5 razy 3

  Zdziwiło mnie to gdy ostatnio widzę polityków PiS występujących przed kamerami na tle flagi Unii Europejskiej której przecież nie pokazywali i unikali jej jak ognia - zapewne strach zajrzał im w oczy i liczą na dużą pomoc UE w czasie powstającego potężnego kryzysu zdrowotnego i gospodarczego.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 2 razy 2

  Na ten cudowny moment w historii, Polska placi Amerykanom conajmniej 30 mln USD/mies. za leasing roznych lotowskich Boeingow, ktore praktycznie wszystkie generuja tylko inne i tez niemale koszty.
  Norwegian, niskokosztowa linia, ktora dotad byla zadluzona po zakretki ale wozila mnostwo ludzi wlasnie zwolniala 90% ludzi (na kontraktach) i uziemila 85% sprzetu.
  Co bedzie dalej? To dopiero poczatek.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 6 razy 2

  Ale to już było:
  EUR = 4,7286 PLN
  GBP = 6,9883 PLN
  USD = 3,8589 PLN
  Kursy z 17.03.2004 r.

 • teresazuk

  0

  Co za glupie kombinacje z kursem dolara ktory wynos 4.06 zlotego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX