Kursy walut 17.03 o godz. 7. Frank powyżej 4,20 zł, dolar coraz bliżej 4 zł [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut we wtorek 17 marca na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,45 zł, natomiast dolar 3,99 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,21 zł, z kolei za funta brytyjskiego aż 4,88 zł.

W poniedziałek 16 marca o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez dzień. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 17 marca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - poniedziałek 16.03.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - wtorek 17.03.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Obowiązujące wczoraj kursy walut szybko straciły na aktualności. Po decyzji zarządu NBP o rozpoczęciu skupu obligacji skarbowych, operacji repo oraz uruchomieniu kredytu wekslowych dla banków, co ma uchronić polską gospodarką przez kryzysem, złotówka uległa bardzo mocnym spadkom. Na ten moment frank szwajcarski wyceniany jest na 4,21 zł (w górę o 1,05 proc.). Coraz bliżej granicy 4 zł jest również dolar (3,99 zł), który w ciągu kilku godzin urósł o ponad 1,6 proc. Nawet stosunkowo stabilne euro osiągnęło niewidziany od końca 2016 roku poziom 4,45 zł. Najlepiej złotówka wygląda względem funta, który wyceniany jest aktualnie na 4,88 zł. Ta waluta również zareagowała na decyzje NBP, bo podrożała na przestrzeni kilku godzin o 7 gr. Kolejnych wzrostów można spodziewać się po obniżeniu stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. To rekomenduje NBP. 

Zobacz wideo Wysoka inflacja zjada pieniądze Polaków. Czy będzie jeszcze gorzej?

Kalendarz makroekonomiczny. Co czeka nas na rynku walutowym w czwartek?

Dla kursu euro istotne mogą być decyzje, które zapadną na spotkaniu ministrów finansów krajów Unii Europejskiej. Ponadto, do wiadomości podane zostaną dane nt. kosztów pracy w UE, a także prognozy ekonomiczne ZEW dotyczące Niemiec. Te mogły ulec diametralnym zmianom, co znajdzie przełożenie na całą Wspólnotę. Dla funta istotne będą natomiast dane dotycząc średniej wynagrodzeń oraz bezrobocia w  Wielkiej Brytanii. Jeśli chodzi o dolara, to do wiadomości podane zostaną prognozy dotyczące produkcji i sprzedaży przemysłowej, a także zatrudnienia w turystyce w Stanach Zjednoczonych.  

Więcej o: