Kursy walut 19.03 o godz. 7. Dolar, euro i frank cały czas bardzo mocno w górę [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w czwartek 19 marca na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,53 zł, natomiast dolar 4,15 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,30 zł, z kolei za funta brytyjskiego tylko 4,78 zł.

W środę 18 marca o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez dzień. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 19 marca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - środa 18.03.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - czwartek 19.03.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Obecnie sytuacja na rynku walutowym zmienia się bardzo szybko, więc kursy walut NBP bardzo często zaledwie po kilku godzinach ulegają dezaktualizacji. Tak jest również w tym przypadku. Czwartkowy poranek nie przyniósł dobrych wieści, gdyż złotówka bardzo mocno traci względem euro, dolara oraz franka szwajcarskiego.

Najwięcej do dolara, który na przestrzeni kilkunastu godzin poszedł w górę o ok. 1,80 proc. i wyceniany jest na 4,15 zł. Wzrosty euro i franka na poziomie 1,10 proc. oznaczają natomiast, że za te waluty trzeba zapłacić na ten moment odpowiednio 4,53 zł oraz 4,30 zł. W każdym z tych trzech przypadków jest to śrubowanie wartości w ostatnich latach. Na wartości traci za to funt, który kosztuje na ten moment 4,78 zł, najmniej od sierpnia 2019 roku.

Zobacz wideo Jak wysoka kara z TSUE grozi Polsce? Prof. Nowak-Far: nie stać nas na to

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wydarzyć się na rynku walutowym?

Ważnym wydarzeniem, który może wpłynąć na wartość franka szwajcarskiego jest decyzja ws. stóp procentowych oraz ocena polityki monetarnej, którą wyda Narodowy Bank Szwajcarii. Dla dolara istotny może się okazać natomiast wskaźnik przemysłowy wg Fed za marzec. 

Więcej o:
Komentarze (29)
Kursy walut 19.03 o godz. 7. Dolar, euro i frank cały czas bardzo mocno w górę [kurs dolara, funta, euro, franka]
Zaloguj się
 • matri3x

  Oceniono 18 razy 16

  pisi elektorat w ekstazie po wystąpieniach pinokia i pada. INWESTORZY trochę inaczej patrzą na kompletny brak kompetencji rzundu.

 • turkiestan

  Oceniono 12 razy 12

  Ja ciągle jeszcze czekam kiedy Jarosław Kaczyński zrobi wreszcie a Polski Zieloną Wyspę wolną od koronawirusa!!Wiedział co Tusk powinien zrobić w czasie kryzysu światowego i oddał go nawet pod Trybunał Stanu za to że nie wpompował miliardów złotych ze Skarbu państwa do banków na premie dla prezesów!!Gdzież ten nasz dzielny bohater się schował jak jest prawdziwa wojna ???Znowu tchórz wlazł do jakiejś nory i tam się zadekował??Znowu pajac wyjdzie jak będzie po wszystkim i będzie pokazywał jak walczy z czymś czego już dawno nie ma!!!Co to QQQ...a za wódz który jak tylko pojawi się wróg pierwszy znika do nory i dekuje się tam żeby wszystko przeczekać????

 • franclajn

  Oceniono 9 razy 7

  Glapiński myli się w swych prognozach. Nie zdziwię się, jak obniży stopy do zera, a jak to też nic nie da, to wprowadzą program milion plus. Oni nie rozimieją, że bez mocnej waluty z tego kryzysu nigdy nie wyjdą. Teraz konieczne było podwyższenie stóp, poójście odważne pod prąd, by okiełznać inflację i pokazać swe zdecydowanie. Zresztą powinien był je podwyższyć już rok temu. Ale stary jest. Kaczor nic z tego nie rozumie. Bo też stary. Nie daje rady. Nie chce mu się, czy co?

 • jakuz3

  Oceniono 9 razy 7

  Może jeszcze stopy procentowe w dół? Choć troszeczkę? Tak aby nadążyć za spadkami cen ropy naftowej na rynkach światowych. Rado Polityki Pieniężnej nie daj sie prosić.

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 4 razy 4

  Oto ile jest warta "suwerenność monetarna" fundowana przez pisowskich patridiotów. Pierwszy z brzegu kryzys i "waluta narodowa" leci na łeb. A przed eurowyborami w zeszłym roku wygłaszali tyrady przeciwko EURO, straszyli podwyżkami, mieszali ciemnemu ludowi w głowach. Ale czy ciemny lud się połapie, że robią z niego wała? Wątpię

 • trevor_francis

  Oceniono 4 razy 4

  20 groszy do dolac w jeden dzien.
  Macie drodzy nadprodukcje PLN.

 • sselrats

  Oceniono 5 razy 3

  Nareszcie! Nastapila wygaldana przeze mnie rownowaga cen w Poslce! 1 dolar USA = 1 litr benzyny. Tak trzymac!

 • witoldpolak

  Oceniono 7 razy 3

  Czyli powoli nadchodzi ten dzień, ze "snów borysa39".
  "...wszystkie główne waluty osiągną tę samą wartość...".

 • realistas

  Oceniono 2 razy 2

  Gdybyśmy mieli euro nie byłoby skoków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX