Kursy walut 19.03 o godz. 7. Dolar, euro i frank cały czas bardzo mocno w górę [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w czwartek 19 marca na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,53 zł, natomiast dolar 4,15 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,30 zł, z kolei za funta brytyjskiego tylko 4,78 zł.

W środę 18 marca o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez dzień. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 19 marca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - środa 18.03.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - czwartek 19.03.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Obecnie sytuacja na rynku walutowym zmienia się bardzo szybko, więc kursy walut NBP bardzo często zaledwie po kilku godzinach ulegają dezaktualizacji. Tak jest również w tym przypadku. Czwartkowy poranek nie przyniósł dobrych wieści, gdyż złotówka bardzo mocno traci względem euro, dolara oraz franka szwajcarskiego.

Najwięcej do dolara, który na przestrzeni kilkunastu godzin poszedł w górę o ok. 1,80 proc. i wyceniany jest na 4,15 zł. Wzrosty euro i franka na poziomie 1,10 proc. oznaczają natomiast, że za te waluty trzeba zapłacić na ten moment odpowiednio 4,53 zł oraz 4,30 zł. W każdym z tych trzech przypadków jest to śrubowanie wartości w ostatnich latach. Na wartości traci za to funt, który kosztuje na ten moment 4,78 zł, najmniej od sierpnia 2019 roku.

Zobacz wideo Jak wysoka kara z TSUE grozi Polsce? Prof. Nowak-Far: nie stać nas na to

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wydarzyć się na rynku walutowym?

Ważnym wydarzeniem, który może wpłynąć na wartość franka szwajcarskiego jest decyzja ws. stóp procentowych oraz ocena polityki monetarnej, którą wyda Narodowy Bank Szwajcarii. Dla dolara istotny może się okazać natomiast wskaźnik przemysłowy wg Fed za marzec. 

Więcej o: