Orlen prze na zachód. Otworzył pierwszą stację pod swoją marką w Niemczech

Pierwsza stacja pod marką Orlen w Niemczech znajduje się w okolicach Berlina. Według spółki ruch ten jest ważnym krokiem w kierunku rebrandingu sieci na zagranicznych rynkach i umocnienia pozycji w Europie.

Stacja Orlen została otwarta w Seeberg-Ost w okolicach Berlin, przy autostradzie nr. 10 mijającej stolicę Niemiec od północnego wschodu. Stacja działa w koncepcie stop cafe i O!Shop, więc poza zatankowaniem auta można zrobić na niej szybkie zakupy oraz skorzystać z klasycznych usług gastronomicznych. 

Orlen z pierwszą stacją pod swoją marką w Niemczech. Sieć ujednolica wizerunek na zagranicznych rynkach

Orlen od lat jest obecny za naszą zachodnią granicą. Funkcjonuje tam blisko 600 stacji paliw pod marką Grupa Orlen-star. Są one dostępne w każdym z 16 landów. Według władz spółki otworzenie pierwszej stacji w pełni pod własnym wizerunkiem to ważny krok w kierunku rebrandingu sieci. 

W biznesie sukces gwarantują odważne i dobrze przemyślane decyzje. PKN ORLEN ma ogromny potencjał. Chcemy go w pełni wykorzystać również za granicą z korzyścią dla firmy, a także polskiej gospodarki (...). Podjęliśmy wiele działań wzmacniających naszą rozpoznawalność i one teraz procentują. Niemieccy klienci chętnie wybierają nasze stacje, ponieważ kojarzą je z profesjonalizmem, wysoką jakością usług i produktów. 

- mówi prezes zarządu PKN Orlen Daniel Obajtek

Działanie Orlenu należy ocenić jako część realizacji planu ujednolicania wizerunku swoich stacji na zagranicznych rynkach. Rozpoczęła się ona w listopadzie 2019 roku. W ramach akcji na wszystkich stacjach paliwowych w Niemczech, Czechach oraz Słowacji do lokalnych brandów star oraz Benzina dołączył logotyp Grupy ORLEN. Dotyczy to wszystkich elementów poszczególnych stacji, włącznie z dystrybutorami. "Koncern jest obecny także na Litwie, jednak tam wszystkie stacje od początku funkcjonują wyłącznie pod brandem ORLEN" - czytamy w komunikacie spółki. 

Zobacz wideo Wenezuela z naftowego gracza stała się wielkim przegranym [OKO NA ŚWIAT]
Więcej o:
Komentarze (49)
Orlen prze na zachód. Otworzył pierwszą stację pod swoją marką w Niemczech
Zaloguj się
 • m.godwin

  Oceniono 9 razy 5

  Płyn Morawieckiego mają w ciągłej sprzedaży, czy wciąż czekają na dostawę?

 • fafkulecc

  Oceniono 9 razy 5

  Przecież kiedyś już były stacje pod marką Orlen w Niemczech i je zmienili, bo Niemcy nie chcieli na nich kupować. Coś jak z ze stacjami Łukoil w PL.

 • antirussia81

  Oceniono 11 razy 5

  Na stacji będą tankować samoloty Condora, przejętego przez LOT pod światłym kierownictwem dojnej zmiany.

 • schodek

  Oceniono 6 razy 4

  Stacje Orlenu, również pod marką Orlen są w Niemczech od kiedy Orlen kupił część ARAL czyli od 2003r. Ma obecnie ok 580 stacji w Niemczech, głównie bez swojego loga.

 • jurand48

  Oceniono 14 razy 4

  Ciekawe czy w Niemczech "DYNAMIKĘ I MOC" na stacjach Orlenu będzie reklamował wiecznie najostatniejszy i wiecznie dublowany kierowca Formuły 1 w 2019 roku?

 • floryda77

  Oceniono 7 razy 3

  Star działa w koncepcji najniższa cena w okolicy. To się sprawdzało, mieli spory ruch. A jaki ma koncept Orlen? Najlepsze parówki czy zdjęcie Kubicy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX