Orlen prze na zachód. Otworzył pierwszą stację pod swoją marką w Niemczech

Pierwsza stacja pod marką Orlen w Niemczech znajduje się w okolicach Berlina. Według spółki ruch ten jest ważnym krokiem w kierunku rebrandingu sieci na zagranicznych rynkach i umocnienia pozycji w Europie.

Stacja Orlen została otwarta w Seeberg-Ost w okolicach Berlin, przy autostradzie nr. 10 mijającej stolicę Niemiec od północnego wschodu. Stacja działa w koncepcie stop cafe i O!Shop, więc poza zatankowaniem auta można zrobić na niej szybkie zakupy oraz skorzystać z klasycznych usług gastronomicznych. 

Orlen z pierwszą stacją pod swoją marką w Niemczech. Sieć ujednolica wizerunek na zagranicznych rynkach

Orlen od lat jest obecny za naszą zachodnią granicą. Funkcjonuje tam blisko 600 stacji paliw pod marką Grupa Orlen-star. Są one dostępne w każdym z 16 landów. Według władz spółki otworzenie pierwszej stacji w pełni pod własnym wizerunkiem to ważny krok w kierunku rebrandingu sieci. 

W biznesie sukces gwarantują odważne i dobrze przemyślane decyzje. PKN ORLEN ma ogromny potencjał. Chcemy go w pełni wykorzystać również za granicą z korzyścią dla firmy, a także polskiej gospodarki (...). Podjęliśmy wiele działań wzmacniających naszą rozpoznawalność i one teraz procentują. Niemieccy klienci chętnie wybierają nasze stacje, ponieważ kojarzą je z profesjonalizmem, wysoką jakością usług i produktów. 

- mówi prezes zarządu PKN Orlen Daniel Obajtek

Działanie Orlenu należy ocenić jako część realizacji planu ujednolicania wizerunku swoich stacji na zagranicznych rynkach. Rozpoczęła się ona w listopadzie 2019 roku. W ramach akcji na wszystkich stacjach paliwowych w Niemczech, Czechach oraz Słowacji do lokalnych brandów star oraz Benzina dołączył logotyp Grupy ORLEN. Dotyczy to wszystkich elementów poszczególnych stacji, włącznie z dystrybutorami. "Koncern jest obecny także na Litwie, jednak tam wszystkie stacje od początku funkcjonują wyłącznie pod brandem ORLEN" - czytamy w komunikacie spółki. 

Zobacz wideo Wenezuela z naftowego gracza stała się wielkim przegranym [OKO NA ŚWIAT]
Więcej o: