Biznes walczy. Nowa opcja BLIK pozwala wspierać szpitale. Potrzebne współdziałanie i solidarność

Epidemia koronawirusa skłania coraz więcej firm do nowych inicjatyw. BLIK, system ułatwiający zakupy w sieci, sklepie, wypłaty środków z bankomatów, może teraz służyć do błyskawicznego wsparcia wybranego szpitala.

Zamrożenie gospodarki spowodowane pandemią koronawirusa sprawia, że wiele firm musi wymyślać swoje strategie biznesowe na nowo. Jedne stają przed widmem upadłości, inne znalazły niszę na rynku. W cyklu #BiznesWalczy pokazujemy, jak polski i światowy biznes odnajduje się w nowej rzeczywistości. Jeśli chcesz się z nami skontaktować i opowiedzieć swoją historię, napisz na adres: next.redakcja@agora.pl.

Zobacz wideo Łukasz Kijek zaprasza na program 'Studio Biznes'. Gościem Marek Belka

BLIK, system płatności, którego operatorem jest Polski Standard Płatności, zareagował na epidemię koronawirusa. System, dzięki któremu możemy na co dzień płacić za zakupy czy wypłacać środki z bankomatów, umożliwia finansowe wspieranie wybranego szpitala zakaźnego.

Wpłatę można zrealizować błyskawicznie za pośrednictwem specjalnej strony. Jedyne, co musimy zrobić, to wybrać nazwę placówki - klikając województwo i wybierając jednostkę z listy.

Zastrzyk wsparcia BlikZastrzyk wsparcia Blik blikmobile.pl/pomoc/zastrzykwsparcia/

W następnym kroku podajemy kwotę i kod BLIK. Od razu możemy też sprawdzić, jakie wsparcie do tej pory uzyskała placówka w ramach akcji.

"Potrzebna jest wzajemna solidarność"

Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora Blika, wyjaśnia, że przez sytuację, w której się znaleźliśmy, potrzebne jest współdziałanie, wzajemna pomoc i solidarność.

Czytaj też: RMF FM: Odmrażanie Polski zacznie się w sklepach, galeriach i salonach fryzjerskich. Znamy datę

- Szczególnego wsparcia potrzebują dziś jednostki służby zdrowia, najbardziej obciążone walką z epidemią. Mamy nadzieję, że dzięki akcji "Zastrzyk wsparcia dla szpitali zakaźnych" ułatwimy Polakom udzielanie tej pomocy. - wyjaśnia.

Więcej o: