Kursy walut 05.05 o godz. 7. Frank i dolar stabilnie, euro lekko w dół [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut we wtorek 5 maja na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje 4,54 zł, natomiast dolar 4,17 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,32 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,19 zł.

W poniedziałek 4 maja Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut, które obowiązywały przez cały weekend majowy. Kolejna zaktualizowana tabela zostanie opublikowana dzisiaj, 5 maja 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - poniedziałek 04.05.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - wtorek 05.05.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Pierwsze majowe notowanie są potwierdzeniem trendu o długotrwałej stabilizacji na rynku walutowym. W związku z tym wtorkowy poranek nie przyniósł na nim zbyt wielu zmian. Na podobnym poziomie utrzymują się wartości dolara oraz franka szwajcarskiego, za które trzeba zapłacić odpowiednio 4,17 zł oraz 4,32 zł. Taki pułap może martwić w przypadku waluty szwajcarskiej, gdyż wciąż jest to cena bliska szczytowi wartości z drugiej połowy marca. Wtedy trzeba było za nią zapłacić 4,37 zł. Lekkie spadki notuje aktualnie euro (0,30 proc. w dół), które obecnie kosztuje 4,54 zł. Wzrosty na podobnym poziomie zalicza natomiast funt, za którego trzeba zapłacić 5,19 zł. 

Zobacz wideo Tarcza antykryzysowa za 100 mld zł. Borys: Nie jest to ślepy dodruk pieniądza

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut? 

Wpływ na wartość franka może mieć miesięczny wskaźnik CPI (cen towarów i usług konsumpcyjnych) dla Szwajcarii, z kolei dla euro ważne będą prognozy gospodarcze dla UE, a także przemówienia przedstawicieli Europejskiego Banku Centralnego. Jeśli chodzi o wartość dolara, to na pierwszy plan wysuwają dane dotyczące eksportu i importu, a także wskaźnik ISM dla usług za kwiecień. Wycena funta jest natomiast najmocniej zależna od wskaźnika PMI za kwiecień. 

Więcej o: