Sindbad wznowił kolejne międzynarodowe połączenia. Pojedziemy m.in. do Paryża i Amsterdamu

Sindbad wznowił od soboty 16 maja połączenia międzynarodowe do Francji, Belgii, Holandii oraz Luksemburga. Kilka dni wcześniej na podobny ruch zdecydowano się w przypadku połączeń do Niemiec oraz Wielkiej Brytanii.

Powolne odmrażanie gospodarki w Europie oraz luzowanie obostrzeń spowodowało, że firmy przewozowe przywracają międzynarodowe połączenia. W obliczu obowiązującego zamknięcia ruchu lotniczego transport autokarowy jest często jedynym sposobem, aby wrócić do Polski bądź wyjechać zagranicę. Przypominamy, że powracających do kraju wciąż obowiązywać będzie 14-dniowa kwarantanna

Zobacz wideo Czy zagraniczne wakacje będą w tym roku możliwe?

Sindbad przywraca część połączeń zagranicznych

Od 16 maja pasażerowie mogą odbyć podróż z i do Francji, Belgii, Holandii oraz Luksemburga - czytamy w komunikacie na stronie internetowej firmy. Dzięki temu przywrócono połączenia do Brukseli, Gandawy, Paryża, Amsterdamu czy Miluzy. Już kilka dni wcześniej firma poinformowała o przywróceniu rejsów do Niemiec oraz Wielkiej Brytanii, czyli najpopularniejszych kierunków w przypadku Polaków pracujących poza granicami kraju. 

"W kolejnych tygodniach będziemy starali się zarówno poszerzyć dostępną ofertę o kolejne miasta oraz kraje" - zapowiada firma.

Autokarem zagranicę. Jakie obostrzenia wciąż obowiązują?

Operator przypomina, że podróżnych wciąż obowiązywać będą liczne obostrzenia. Zaliczamy do nich m.in. obowiązek zakrywania nosa i twarzy w czasie przebywania w autokarze. Ponadto, podróżujący będą mieli zagwarantowane podwójne miejsce siedzące. Osoby, u których pojawia się takie objawy, jak wysoka temperatura, kaszel, duszności (niezwiązane z chorobą przewlekłą), nie będą mogły korzystać z przejazdu. Firma apeluje także, aby podróżni przeczytali zalecenia sanepidu dotyczące podróżowania do poszczególnych krajów. 

Więcej o: