Darmowa dostawa w Allegro Smart znów przedłużona. Ile zaoszczędził rekordzista?

Allegro zdecydowało sie przedłużyć o kolejny miesiąc opcję darmowej dostawy w Allegro Smart. Opcja ta cieszy się sporą popularnością. Rekordzista zaoszczędził dzięki temu ponad 6 tys. zł

Allegro wprowadziło opcję darmowej dostawy 17 marca. Od tego czasu jest ona sukcesywnie przedłużana o kolejne miesiące dla osób korzystających z usługi Allegro Smart. Darmowa dostawa obowiązywać będzie przez kolejne 30 dni aż do 18 czerwca.

W obecnej, niespotykanej dotąd sytuacji, jako najczęściej wybierana platforma zakupowa w Polsce, bierzemy na siebie społeczną odpowiedzialność. Udostępniamy Allegro Smart! za darmo dla każdego klienta przez kolejny miesiąc, aby nadal wspierać tych, którzy ze względu na obecną sytuację przestrzegają zasad dystansu społecznego

- tłumaczy François Nuyts, prezes Allegro.

Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą oszczędzać na zakupach

Darmowa dostawa w Allegro Smart to bardzo korzystne rozwiązanie. Ile zaoszczędził rekordzista? 

Jak podaje bankier.pl na podstawie komunikatu Allegro, z usługi Allegro Smart korzysta ją dwa miliony użytkowników. Od 18 marca dzięki darmowym dostawom zaoszczędzili oni łącznie 200 mln zł. Według bardziej szczegółowych danych przeciętny klient zyskał na tym rozwiązaniu od 80 do 120 zł, natomiast rekordzista, który zamówił ponad 1000 paczek, schował do kieszeni 6,2 tys. zł.  

Allegro od maja z kolejnym ułatwieniem

W ostatnim tygodniu platforma e-commerce wprowadziła idealne rozwiązanie dla osób niezdecydowanych. Od maja, żeby zrezygnować z zakupu, wystarczy nacisnąć przycisk w zakładce z zakupionymi produktami. Na anulowanie zamówienia będą trzy dni, ale nie dotyczy to wszystkich produktów. Wyłączone z tej opcji są następujące zakupy: leki, produkty inwestycyjne, karty podarunkowe, kody, gry online, audiobooki i ebooki.  

Więcej o: