Wakacje we Włoszech lub Hiszpanii? Jadwiga Emilewicz: Więcej dowiemy się w czerwcu

Temat wypoczynku poza granicami Polski został poruszony przez przedstawicieli rządu już wcześniej. Możliwe ma być odwiedzenie krajów Bałtyckich oraz państw Grupy Wyszehradzkiej. Jadwiga Emilewicz w rozmowie z Gazeta.pl poruszyła temat wyjazdów na Zachód, który ma się rozwiązać już w czerwcu.

Temat wakacji jest ostatnio jednym z najważniejszych, ze względu na zbliżający się szybko okres wypoczynkowy. Branża turystyczna poniosła już ogromne straty, co w Polsce ma jej zrekompensować bon turystyczny 1000 plus. Wiele osób zastanawia się jednak, czy będzie można spędzić wakacje za granicą?

Temat ten poruszany był przez wiceministra rozwoju Andrzeja Guta-Mostowego m.in. w rozmowie z Gazeta.pl. Wiceminister zapowiedział, że możliwe będą podróże do państw grupy Wyszehradzkiej - Czech, Słowacji, Węgier - oraz do krajów bałtyckich, z którymi zostanie podpisana umowa regionalna. 

Na większe podróże nadzieję daje wicepremierka Jadwiga Emilewicz, która wypowiedziała się na temat wypoczynku we wszystkich kraja Unii Europejskiej.

Jadwiga Emilewicz o wakacjach: Więcej będziemy wiedzieli w przyszłym miesiącu. Granice otwarte od 15 czerwca

Wicepremierka Jadwiga Emilewicz w rozmowie z Gazeta.pl zachęca Polaków do organizowania wakacji w Polsce, które rząd będzie mocno promował w czerwcu. Co jednak z wyjazdami do Włoch czy Hiszpanii, które zaczynają się turystycznie odmrażać? Emilewicz w odpowiedzi przywołuje komisarzy unijnych - w tym komisarz odpowiedzialną za rynek wewnętrzny - którzy w zeszłym tygodniu informowali, że chcą, by turystyka zaczęła już funkcjonować. Wicepremierka dodaje, że są też głosy, które mówią o tym, by reagować w zależności od liczby zakażeń. Emilewicz wspomina jednak, że poruszany jest temat otwierania granic i do 15 czerwca mogą być już otwarte wszystkie granice w UE.

Zobacz wideo Wakacje 2020. Gdzie będziemy mogli wyjechać?

Emilewicz nie odpowiedziała na pytanie dot. specjalnych korytarzy powietrznych łączących Polskę z Włochami i Hiszpanią, których utworzenie zaproponowała Komisja Europejska. Nie była jednak w stanie udzielić odpowiedzi o stan prac, ponieważ jako ministra rozwoju nie prowadzi takich rozmów. Emilewicz zaznaczyła jednak, że pożądane i oczekiwane jest wzajemne otwarcie granic z krajami, które mają podobny poziom rozwoju epidemii. O podróżach w dalsze rejony niż państwa sąsiedzkie, rząd będzie mógł powiedzieć więcej na początku czerwca.

Więcej o:
Komentarze (10)
Wakacje we Włoszech lub Hiszpanii? Jadwiga Emilewicz: Więcej dowiemy się w czerwcu
Zaloguj się
 • a_fan

  Oceniono 7 razy 5

  Czy ta Pani mogła by się ode mnie odpier..... i dać mi pojechać tam gdzie chce.
  W Polsce gdyby liczba testów była na poziomie liczby testów z innych krajów starej UE to też by się okazało, że mamy kilka set tysięcy zakażonych. Teraz też mamy tylko 98% o tym nie wie.

 • magda_breslau

  Oceniono 8 razy 4

  Ten pisowski bon na wakacje za granicá jest szczytem socjalistycznej groteskowej redystrybucji.

  Wy PiSy i przybudowki przypominacie komune nie tylko stylem, retoryká i ciemnotá. Wasz poglad na ekonomie jest podobny jak dwoch braci po jednej matce, tylko ojcowie rozni.

 • Oceniono 5 razy 3

  PiS robi wszystko aby stworzyć taką strefę krajów tzw. Demoludu. To już kiedyś było i nie skończyło się zbyt dobrze. Jeśli mamy PRL2 to może będzie demoludu BIS.

 • magda_breslau

  Oceniono 7 razy 3

  Jeszcze quzwa wybudujcie "autostrade" Torun - Zoliborz - Lichen, i bedzie komplet.

  A propos: autokary podstawione przez Partie dla jadacego do Bulharii na wczasy ludu niepracujacego miast i wsi, powinny koniecznie miec pitstop w Licheniu, tym centrum dico- kato brzydoty, nadecia i kiczu.

 • paseo

  Oceniono 4 razy 2

  Jakie specjalne korytarze tepa dzido??? Z Polski do Hiszpanii i Wloch lata sie normalnie od lat rejsowymi i czarterami

 • notbremse

  Oceniono 2 razy 2

  A po powrocie obowiązkowe zdanie paszportu i rozmowa z oficerem kontrwywiadu, oraz 30 minutowa pogadanka z oficerem politycznym aby plusy zgniłego zachodu nie przysłoniły minusów.

 • next-mcgyver2

  Oceniono 3 razy 1

  Na razie nie mówmy o Włoszech czy Hiszpanii. Niech ta banda otworzy chociaż granice z Niemcami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX