Kursy walut 15.06 o godz. 7. Dolar mocno w górę, frank również ze wzrostami [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w poniedziałek 15 czerwca na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,46 zł, natomiast dolar 3,96 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,16 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,95 zł.

W piątek 12 czerwca Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut. Kolejna zaktualizowana tabela zostanie opublikowana dzisiaj, 15 czerwca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - piątek 12.06.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 41

Kursy walut na żywo - poniedziałek 15.06.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Ostatnio można było zaobserwować trend spadku złotego i dzisiejszy dzień również jest tego potwierdzeniem. Podobnie jak miało to miejsce w miniony piątek największe wzrosty notują dolar (w górę o 0,79 proc) oraz frank szwajcarski (w górę 0,25 proc.). Waluta amerykańska jest aktualnie wyceniana na 3,96 zł, natomiast druga z nich na 4,16 zł. Po spadkach do poziomu prawie 4 zł frank zaliczył w ostatnich dniach spore odbicie. Na stabilnym poziomie utrzymuje się natomiast kurs euro, które kosztuje 4,46 zł, spadki na poziomie 0,30 proc. zalicza natomiast wyceniany na 4,95 zł funt szterling. To dobre wieści, gdyż po sporych spadkach waluta brytyjska wciąż nie może ustabilizować się poniżej granicy 5 zł. 

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut?

Na wartość franka może wpłynąć majowy wskaźnik PPI dla Szwajcarii, z kolei dla wartości euro istotne mogą okazać się dane dotyczące bilansu handlowego w UE w kwietniu. Jeśli chodzi o dolara, to dzisiejszy dzień będzie zdominowany przez wydarzenia ściśle związane z giełdą, które nie wpłyną na wartość walut. (aukcje weksli skarbowych, zakupy obligacji) Warto także dodać, że dzisiaj podany do wiadomości zostanie czerwcowy wskaźnik CPI (cen towarów i usług konsumpcyjnych) dla Polski, co może przełożyć się na kurs złotego. 

Więcej o: