Biedronka wprowadza sprzedaż lokalnych gazet w 75 miejscowościach. Mamy ich listę

16 czerwca w ramach pilotażu Biedronka rozpocznie sprzedaż czterech tygodników lokalnych. Ich tytuły zostały wybrane do testu po konsultacji ze Stowarzyszeniem Gazet Lokalnych, które zrzesza największe lokalne wydawnictwa prasowe w Polsce, podała sieć w komunikacie.

W ramach pilotażu w sklepach sieci Biedronka pojawią się: "Tygodnik Podhalański", "Tygodnik Siedlecki", "Tygodnik Zamojski" oraz "Nowiny Raciborskie". Pierwsze wydania trafią na półki już 16 czerwca.

- Cieszę się, że udało nam się spotkać i porozumieć z Biedronką, która była otwarta na rozmowy w sprawie dostępności gazet lokalnych. To ważny krok ze strony tej sieci handlowej. Nasi czytelnicy na pewno to zauważą i będą szukać w jej sklepach swoich ulubionych tytułów lokalnych - powiedział Ryszard Pajura, prezes Stowarzyszenia Gazet Lokalnych, cytowany w komunikacie.

Zobacz wideo Biedronka czy jednak Lidl? Porównujemy aplikacje dwóch największych dyskontów w Polsce

Od wtorku w Biedronce będą dostępne tygodniki lokalne

Test sprzedaży tygodników lokalnych będzie miał miejsce w sklepach sieci w czterech województwach: mazowieckim, lubelskim, małopolskim i śląskim. To właśnie w tych regionach Polski wydawane są "Tygodnik Siedlecki", Tygodnik Zamojski", "Tygodnik Podhalański" i "Nowiny Raciborskie". Poniżej publikujemy mapę sklepów sieci, w których dostępne będą gazety. Szczegółową listę placówek handlowych z ich adresami można natomiast znaleźć tutaj

- Biedronka oferuje klientom przede wszystkim to, czego poszukują najbardziej, najważniejszych artykułów pierwszej potrzeby - przede wszystkim żywności. Chcemy sprawdzić, czy oferta prasy lokalnej jest dla naszych klientów atrakcyjna - a nie ma do tego lepszej metody niż test sprzedaży. Teraz wszystko znajduje się w rękach klientów, czytelników - powiedział Grzegorz Pytko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka, cytowany w komunikacie sieci handlowej.

Więcej o: