Sieć stacji benzynowych Moya może przejąć inną markę. Chodzi o bezobsługowe stacje paliw

Spółka Anwim wydała komunikat, w którym informuje o przejęciu bezobsługowych stacji eMILA. Dołącza one do marki Moya. Rebranding zaplanowany jest na przyszły rok.

Anwim S.A. to właściciel kilkuset stacji benzynowych w Polsce marki Moya. Spółka planuje rozbudować sieć do 350 placówek do końca 2023 roku. Wykonano właśnie kolejny ruch, który przybliża spółkę do realizacji tego celu.

Zobacz wideo Dlaczego paliwo jest ciągle tak drogie?

Anwim S.A. właściciel stacji Moya przejmuje stacje benzynowe eMILA

Jak poinformowała spółka, podpisano już umowę przedwstępną na przejęcie stacji bezobsługowych stacji paliw eMILA. Transakcja dojedzie do skutku, gdy zgodę na jej przeprowadzenie wyda Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Umowa przewiduje przejęcie 26 obiektów, które należały dotąd do BM Reflex. Ponadto wedle zapisów kontraktu w przyszłym roku pojawi się opcja dodatkowych czterech obiektów. 

Stacje eMILA zlokalizowane są w największych polskich miastach i pozwalającą na tankowanie klientom indywidualnym w sposób całkowicie zautomatyzowany. System płatności umożliwia opłacenie transakcji przy dystrybutorze, a dzięki braku obsługi, sieć jest w stanie zaoferować atrakcyjne ceny paliw. Tych na stacjach eMILA są oferowane dwa rodzaje - benzyna 95 oraz olej napędowy.

Idea stacji samoobsługowych doskonale wpisuje się w tzw. „nową normalność”, która nastała w konsekwencji panującej wciąż pandemii koronawirusa. Niektórzy klienci chcą mieć obecnie możliwość szybkiego zatankowania i płatności przy samym dystrybutorze bez konieczności wchodzenia do sklepu. Przejęcie sieci eMILA to odpowiedź na potrzeby tego segmentu klientów.

- mówi Paweł Grzywaczewski, członek zarządu Anwim S.A. odpowiedzialny za rozwój sieci MOYA. Włączenie takiego formatu stacji do swojej oferty uczyni Anwim jedyną siecią w kraju łącząca trzy rodzaje stacji - tradycyjne oraz automatyczne dla klientów indywidualnych i automatyczne stacje flotowe.

Stacje przynajmniej do końca tego roku nie zmienią nazwy. Anwim dopiero na 2021 rok zaplanował rebranding.

Więcej o: