Kina Helios otwarte od 3 lipca. "Nowe otwarcie, te same emocje". Sieć przygotowała kilka niespodzianek

Sieć kin Helios zostanie ponownie otwarta od 3 lipca. Wydarzenie jest promowane hasłem: "Nowe otwarcie, te same emocje". Sieć przygotowała także dla fanów kina oraz muzyki kilka nowych projektów.

Choć formalnie kina mogły wznowić działalność 6 czerwca wraz z wprowadzeniem IV etapu odmrażania gospodarki, to większość dużych sieci nieznacznie opóźniła ponowne otwarcie. Wpływ na to miało m.in. przystosowanie lokali do reżimu sanitarnego, ale przede wszystkim oczekiwanie na decyzje dystrybutorów dotyczące premier kinowych.

Zobacz wideo Uwielbiasz filmy i seriale? Te aplikacje warto mieć w swoim telefonie

Kino Helios otwarte od 3 lipca. "Nowe otwarcie, te same emocje". Co sieć przygotowała na tę okazję? 

Sieć kin Helios będzie ponownie czynna od 3 lipca. Całość zdecydowano się promować hasłem:  "Nowe otwarcie, te same emocje" oraz hashtagiem #WracamyNaEkrany. 

Z tej okazji przygotowano kilka interesujących projektów. Od 7 lipca zadebiutuje m.in. Złota Kolekcja Filmowa. W jej ramach będzie można obejrzeć klasyki światowego kina. W repertuarze znajdą się także wybrane hity filmowe w cenie 10 zł. Wraz z ponownym otwarciem kin Helios, do oferty wrócą także popularne projekty, jak chociażby Filmowe Poranki, Kino Konesera, Kultura Dostępna, Kino Kobiet oraz NMF (pierwszy maraton horrorów pojawi się w połowie lipca). Helios nie ogranicza się tylko do kinematografii. W plamach jest także reemisja koncertu „André Rieu, 70 lat młodości", a także w ramach nowego cyklu - transmisje koncertów muzycznych polskich gwiazd.

Więcej szczegółów na temat repertuaru poszczególnych kin będzie można znaleźć na stronie www.helios.pl, a także w mediach społecznościowych sieci.

Kino Helios ponownie otwarte od lipca. Sieć będzie dbać o bezpieczeństwo pracowników oraz widzów 

Otwarcie sieci kin zostało poprzedzone przygotowaniami do tego, aby placówki spełniały reżim sanitarny. Pracownicy kin będą wyposażeni w przyłbice oraz środki odkażające. Co godzinę odkażany będzie hol kina, stoliki oraz toalety, natomiast po każdym seansie sale kinowe będą wietrzone i dezynfekowane. Reżim sanitarny będzie także obowiązywać w punktach gastronomicznych. Pewne obowiązki spadną również na widzów. Na terenie kina obowiązywać będzie nakaz zakrywania ust i nosa. Widzowie powinni także zachować odległość minimum 1,5 metra, np. w kolejkach po bilety.

Więcej o: