Andrzej Duda podpisał Kartę Wolności w Sieci. Prezydent obiecał internet dla każdego

Podczas spotkania z wyborcami w Sulęcinie Andrzej Duda podpisał Kartę Wolności w Sieci. Jej najważniejszym postulatem jest internet dla każdego. Prezydent mówi, że ten cel uda się zrealizować w ciągu pięciu lat.

Trwają kampanie Andrzeja Dudy oraz Rafała Trzaskowskiego przed II turą wyborów prezydenckich zaplanowaną na 12 lipca. W związku z tym kandydaci spotykają się z potencjalnymi wyborcami w całej Polsce. W czwartek Andrzej Duda był na wiecu z mieszkańcami Sulęcina. 

Zobacz wideo

Andrzej Duda zapewnia: Każdy z nas będzie miał szerokopasmowy internet w domu 

W 10-tysięcznej miejscowości znajdującej się w województwie lubuskim urzędujący prezydent podpisał Kartę Wolności w Sieci. Opiera się ona na pięciu postulatach dotyczących korzystania z internetu. Wśród nich znajduje się m.in. sprzeciw wobec cenzury w internecie oraz podatku od smartfonów, a także dalsza cyfryzacja administracji.

 - Tak, jak tutaj jest napisane, w tej karcie, wśród jej postulatów przede wszystkim internet dla każdego. - tłumaczył Andrzej Duda na spotkaniu, podkreślając, że dzięki sieci edukacyjnej koszty poniesione z tytułu użytkowania internetu przez uczniów ponosi budżet państwa. Jak powiedział urzędujący prezydent, w tym roku do sieci podłączane będą ostatnie szkoły. 

Następny etap to światłowód i internet dostępny dla każdego, to znaczy dostępny dla każdego domu, mieszkania. Każdy z nas taki szerokopasmowy internet będzie miał i wierzę w to, że ciągu najbliższych 5 lat ten program internetu dla każdego uda nam się zrealizować

- zapewnił Andrzej Duda. 

>>> Czytaj także: Obietnice wyborcze na kredyt i bez pokrycia. Znamienne porównanie programu Dudy z tym z 2015 roku

Więcej o: