Bank pomoże w kupnie auta. Powstał Automarket - platforma samochodowa PKO BP

PKO BP startuje z pierwszą w Polsce bankową platformą do zakupu aut nowych i używanych. Na razie na platformie Automarket dostępnych jest 800 aut, ale wkrótce ich liczba ma sięgnąć kilku tysięcy.

Automarket to pierwsza w Polsce internetowa platforma do zakupu samochodów. Jest ona połączona z serwisem iPKO oraz aplikacją mobilną IKO. W ofercie dostępne będą auta z zasobów Grupy Kapitałowej, a także od dealerów samochodowych współpracujących z bankiem. Osoby korzystające z platformy będą mogły nie tylko kupić auto, ale wziąć je w leasing czy wynająć długoterminowo. 

Zobacz wideo Niższa akcyza na samochody hybrydowe. Ile za nie zapłacimy?

PKO BP rusza z platformą Automarket. "To realizacja ogłoszonej platformy bankowej"

PKO Bank Polski konsekwentnie realizuje ogłoszoną pół roku temu strategię i zmienia się w platformę bankową [...] Dzięki dostępowi do zaawansowanych technologii IT i dużej skali działania, mogliśmy stworzyć pierwsze w Polsce narzędzie, które przenosi do świata cyfrowego cały proces zakupu nowych i używanych aut

-  powiedział Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO Banku Polskiego, zaznaczając, że chciałby, aby klienci banku załatwiali codziennie sprawy bez wychodzenia z domu. Platforma Automarket ma być kolejnym krokiem w tym kierunku.

Projekt PKO BP jest także odpowiedzią na wzrost sprzedaży aut w internecie, powstałą na skutek epidemii koronawirusa. 

Rusza platforma Automarket. W sprzedaży maksymalnie siedmioletnie auta

"Ograniczona dostępność nowych samochodów powoduje, że klienci zwracają większą uwagę na auta używane przede wszystkim młode i z niskim przebiegiem, ale również na dostępne od ręki nowe samochody" - czytamy w komunikacie banku. Właśnie takie auta znajdziemy na platformie Automarket. Pojazdy używane będą sprawdzane technicznie (mogą mieć maksymalnie siedem lat oraz przebieg mniejszy niż 200 tys. km). Kupujący ma prawo zwrócić auto w ciągu pięciu dni przy przejechaniu maksymalnie 300 km.

Na razie na platformie dostępnych jest ponad 800 samochodów. W planach jest powiększenie zasobów do kilku tysięcy pojazdów. 

Automarket - platforma samochodowa banku PKO BPAutomarket - platforma samochodowa banku PKO BP PKO BP

Więcej o: