Warren Buffett na zakupach pierwszy raz od wybuchu pandemii. Berkshire Hathaway wyda 10 mld dol.

Warren Buffett i jego wehikuł inwestycyjny zdecydował się na pierwsze przejęcie od wybuchu pandemii. Berskshire Hathaway nabędzie aktywa gazowe firmy Dominion Energy. Całość transakcji opiewa na 10 mld dolarów.

Warren Buffett od początku pandemii wstrzymywał się z inwestycjami. Co więcej, pozbywał się on swoich aktywów. Berskshire Hathaway sprzedało wszystkie akcje linii lotniczych, w które kryzys uderzył z największą siłą. Dzięki temu spółka zgromadziła rekordowe 137 mld dolarów w gotówce, o czym Buffett informował akcjonariuszy w maju. Fundusze te nareszcie częściowo zostaną spożytkowane.

Zobacz wideo #Biznes Walczy - Zamknięcie granic uniemożliwiło im wyprawy. Fotografowie mają nowe pomysły i zdradzają nam kilka trików

Warren Buffett znów inwestuje. Berkshire Hathaway wydało 10 mld dolarów

Jak informują zagraniczne media, m.in. CNN i "New York Times", Berkshire Hathaway przejmie w czwartym kwartale 2020 roku aktywa do przesyłu i magazynowa gazu od Dominion Energy. W całości przejęte zostaną spółki: Dominion Energy Transmission, Questar Pipeline i Carolina Gaz Transmission. Ponadto transakcja zawierała 50 proc. Iroquois Gas Transmission System oraz 25 proc. Cove Point LNG. Za same aktywa Berkshire Hathaway zapłaci 4 mld dolarów, ale oprócz tego spółka przejmie długi w wysokości 5,7 mld dolarów, co wywinduje koszt przejęcia do 9,7 mld dolarów. Dzięki tej transakcji Berkshire Hathaway Energy będzie odpowiadać za 18 proc. przesyłu gazu w Stanach Zjednoczonych.

To pierwszy od wielu lat tak duży zakup Berkshire Hathaway. Ostatni raz wehikuł inwestycyjny zainwestował ogromne pieniądze w Precision Castparts w 2015 roku. Za producenta części do samolotów Warren Buffett zapłacić 37 mld dolarów. 

Nie kupowałem, bo nie widziałem nic atrakcyjnego. 

- krótko skwitował bierność rynkową Buffett, dodając, że byłby gotów wyłożyć dziesiątki miliardów dolarów, jeśli tylko jakaś inwestycja spodoba się spółce. 

Więcej o: