Żona wiceministra Andruszkiewicza prezeską Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. Roczne wynagrodzenie? 175 tys. zł

Kamila Andruszkiewicz, żona wiceministra cyfryzacji i absolwentka filologii rosyjskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, została właśnie powołana na prezeskę jednoosobowego zarządu Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu.

Żona wiceministra Adama Andruszkiewicza prezeską Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu

Adam Andruszkiewicz jest wiceministrem cyfryzacji i posłem wybranym do Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W 2019 roku pobrał się ze swoją partnerką Kamilą, czym chwalił się za pośrednictwem mediów społecznościowych. O jego żonie nie wiadomo wiele poza faktem, że ukończyła filologię rosyjską na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

Na stronie internetowej państwowej Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu pojawiła się informacja o tym, że Kamila Andruszkiewicz została prezeską jednoosobowego zarządu fundacji. Zmiana na stanowisku dotychczasowej prezeski Agnieszki Wasilewskiej widoczna jest w zakładce "Władze Fundacji", jednak nie została odnotowana w oddzielnym komunikacie. W 2019 roku prezeska stanowiąca jednoosobowy zarząd fundacji otrzymała wynagrodzenie przekraczające kwotę 175 tysięcy złotych, co przełożyło się na ponad 14,5 tysiąca złotych pensji miesięcznie.

Adam Andruszkiewicz zapytany o sprawę przez WP powiedział, że on sam "nie nadzoruje w żaden sposób Agencji Rozwoju Przemysłu, zaś jego żona nie jest zatrudniona w administracji publicznej oraz nie jest osobą publiczną".

Zobacz wideo Barbara Nowacka: Andruszkiewicz powinien przestać być ministrem

Czym zajmuje się Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu?

Na stronie Fundacji można przeczytać, że powstała ona w 2019 roku, a jej celem jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym, uwrażliwianie na ich los, aktywizowanie i wspomaganie w rozwoju społeczności lokalnych, a także podejmowanie działań na rzecz dobra publicznego. 

Cel społeczny i zasady etyczne są nadrzędnymi wartościami, którymi Fundacja kieruje się w swojej codziennej pracy, a także w relacjach z interesariuszami

– czytamy na stronie.

Więcej o: