Żona dziennikarza TVP objęła nową funkcję. Klein-Klarenbach w radzie nadzorczej spółki CZH

Lucyna Klein-Klarenbach została członkinią rady nadzorczej w państwowej spółce Centrala Zaopatrzenia Hutnictwa. Jak dowiedział się Onet, rocznie będzie zarabiać prawie 100 tys. złotych.

W połowie czerwca Lucyna Klein-Klarenbach, żona dziennikarza TVP Info Adriana Klarenbacha, została dyrektorką biura zarządu PKP.

W czwartek Onet poinformował, że została członkinią rady nadzorczej grupy CZH, czyli państwowej spółki, która zajmuje się m.in. dostawą wyrobów stalowych dla przemysłu, a także importem węgla. Większość jej akcji ma Agencja Rozwoju Przemysłu będąca pod bezpośrednim nadzorem szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego. Klein-Klarenbach została wpisana w KRS spółki tuż przed drugą turą wyborów prezydenckich, które odbyły się 12 lipca.

Czytaj także: Żona prezentera TVP Info dyrektorką Biura Zarządu PKP S.A. Spółka potwierdza

Jak ustalił Onet, wynagrodzenie członków rady nadzorczej Centrali Zaopatrzenia Hutnictwa to około 8 tysięcy złotych brutto, czyli Lucyna Klein-Klarenbach rocznie może zarobić 96 tys. zł.

Start w wyborach samorządowych

W czasie wyborów samorządowych w 2018 roku Klein-Klarenbach startowała z listy Prawa i Sprawiedliwości do rady dzielnicy warszawskiego Wawra. Wówczas w rozmowie z Wirtualną Polską podkreślała, że nie robi kariery na nazwisku męża. - Mam pierwsze swoje nazwisko, a jego nazwisko jest tylko moim dodatkiem! - powiedziała.

Zobacz wideo Tomasz Zimoch (KO) o starym-nowym prezesie TVP
Więcej o: