Biedronka wydłuża od weekendu godziny pracy sklepów. Część z nich będzie otwartych całą dobę

Biedronka wraca do znanej z pierwszej fali epidemii koronawirusa Akcji 24. Od weekendu 10-11 października ponad 40 sklepów w całej Polsce będzie działać całodobowo, a ok. 650 do godziny 23:30.

Biedronka po raz pierwszy wprowadziła Akcję 24 1 kwietnia bieżącego roku w celu zwiększenia bezpieczeństwa klientów oraz pracowników sieci. Akcja spełniła oczekiwania, więc w obliczu drugiej fali epidemii koronawirusa sieć zdecydowała się na podobny krok (na razie jako pierwsza w Polsce). 

Zobacz wideo Biedronka czy jednak Lidl? Porównujemy aplikacje dwóch największych dyskontów w Polsce

Koronawirusa. Biedronka znów wydłuża godziny pracy sklepów 

Od weekendu 10-11 października Biedronka wydłuży godziny pracy sklepów. Niemal 2600 placówek sieci będzie czynnych co najmniej do godziny 23:00, z czego 650 do 23:30, a 40 całodobowo. W najbliższych dniach wydłużenie godzin będzie dotyczyć kolejnych sklepów. Sieć ma ich ponad trzy tysiące w całym kraju. Lista sklepów z wydłużonymi godzinami otwarcia znajduje się na stronie sklepu w TYM MIEJSCU

- Jako lider rynku czujemy się odpowiedzialni za promowanie dobrych rozwiązań. Akcja 24 umożliwia zakupy niezbędnych produktów w całej Polsce w bezpiecznych warunkach. Klienci docenili to rozwiązanie za pierwszym razem, wierzymy, że teraz będzie tak samo - wyjaśnił Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka.

Koronawirus w Polsce. Od soboty 10 października cała Polska żółtą strefą

W związku z drugą falą pandemii koronawirusa od soboty 10 października na terenie całej Polski zostaje wprowadzona żółta strefa. 3,5 miliona osób znajdzie się natomiast w czerwonej strefie. Najbardziej odczuwalną zmianą będzie obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. W strefach czerwonych lokale gastronomiczne będą mogły być czynne wyłącznie do godziny 22:00. Wprowadzono także liczne ograniczenia dotyczące liczby osób podczas imprez kulturalnych i sportowych, a także spotkań rodzinnych. 

Więcej o: