Tajemniczy wpis Jarosława Gowina. We wtorek "ważna wiadomość dla polskiej gospodarki"

Wicepremier Jarosław Gowin w poniedziałkowy wieczór zamieścił na swoim profilu na Twitterze tajemniczy wpis, w którym przekazał, że "we wtorek polska gospodarka otrzyma dobrą wiadomość". Jego słowa stały się pretekstem do wielu spekulacji.

Wprowadzone 28 grudnia obostrzenia po raz kolejny dotkną wiele sektorów gospodarki. W poniedziałek przestała funkcjonować większość sklepów w galeriach handlowych, ale także stoki narciarskie czy hotele. We wtorek wiele firm może jednak doczekać się dobrej informacji.

Wpis Jarosława Gowina wywołał spekulacje

Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii, Jarosław Gowin na swoim profilu na Twitterze zamieścił wpis, który może wlać nieco nadziei w serca najbardziej dotkniętych obostrzeniami przedsiębiorców. "Jutro ważna, dobra wiadomość dla polskiej gospodarki" - napisał Gowin w poniedziałkowy wieczór.

Nic dziwnego, że tak enigmatyczny wpis lidera Porozumienia, koalicjanta Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski w Zjednoczonej Prawicy doczekał się wielu spekulacji. Część z nich zakłada, że ta tajemnicza wiadomość może dotyczyć szczegółów tarczy branżowej dla firm związanych z turystyką zimową.

Wsparcie dla górskich gmin?

Dziennikarz "Dziennika Gazety Prawnej" Tomasz Żółciak jako pierwszy rozpoczął spekulacje, w myśl których wtorkowe ogłoszenie "dobrej i ważnej informacji dla polskiej gospodarki" ma dotyczyć właśnie tych firm. Byłoby to zgodne z zapowiedziami Gowina sprzed kilku dni, kiedy to wicepremier zapowiedział plan wsparcia dla gmin górskich, które odczuły obostrzenia wprowadzone na czas świąt i ferii.

21 grudnia Jarosław Gowin zdradził, że środki na ten cel mają pochodzić ze środków krajowych, a na pomoc przeznaczone zostanie setki milionów złotych. Dodał także, że poza przedsiębiorstwami działającymi w sektorze turystycznym, ministerstwo analizuje również sytuację firm związanych z gastronomią.

Zobacz wideo Czy będzie szansa na szybsze przyjęcie szczepionki, jeśli nie będzie chętnych z grupy priorytetowej?
Więcej o: