Czekasz na PIT? Do kiedy pracodawca musi dać PIT za 2020 rok?

Pierwszy kwartał roku stoi pod znakiem składania zeznań podatkowych, które będzie można składać za pomocą usługi Twój e-PiT od 15 lutego. Do kiedy pracodawca musi wysłać PIT za 2020 rok?

Podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku, zeznania podatkowe PIT będzie można składać od 15 lutego 2021 roku. Ostateczny termin na złożenie rozliczenia PIT mija natomiast 30 kwietnia 2021 roku. 

Do kiedy pracodawca musi dać PIT za 2020 rok?

Pracodawcy zatrudniający osoby fizyczne bądź wypłacający im wynagrodzenia są zobowiązani do złożenia informacji o wysokości dochodów tych osób w 2020 roku (PIT-11, PIT-R) oraz zbiorczych deklaracji (PIT-4R, PIT-8AR).

1 lutego rusza nabór wniosków do 500+ Zmiany w 500+ w 2021 r. Jak nie stracić świadczenia?

Pracodawcy muszą do 31 stycznia w formie elektroniczne przesłać deklaracje do urzędu skarbowego. Jako że 31 stycznia wypada w niedzielę, to termin ten ostatecznie przesuwa się na poniedziałek 1 lutego. Formularze muszą być podpisane podpisem kwalifikowanym, a także danymi autoryzacyjnymi, jeśli pracodawca jest osobą fizyczną (dotyczy PIT-11, PIT-4R, PIT-8AR)

Jeśli chodzi o obowiązek przesłania PIT-11 oraz PIT-R  pracownikom, to ostatecznym terminem jest 28 lutego. W tym przypadku również termin przesuwa się na poniedziałek 1 marca 2021 roku.  

Zobacz wideo Dlaczego szczepi się również osoby, które przechorowały wirusa?

PIT 2021. Twój e-PIT pomoże w rozliczeniu zeznania podatkowego 

Podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku, przy wypełnianiu zeznania podatkowe będzie można skorzystać z usług Twój e-PIT. To automatycznie przygotowane i udostępnione przez Krajową Administrację Skarbową roczne zeznanie podatkowe osób fizycznych. 

Przy pomocy usługi można rozliczyć następujące zeznania podatkowe:  PIT-28, PIT-36, PIT-37 lub PIT-38. Aby się zalogować do platformy Twój e-PIT, należy przygotować swoje dane:

  • PESEL (albo NIP i datę urodzenia);
  • kwotę przychodu, z rozliczenia za 2018 rok;
  • kwotę przychodu z jednej informacji od płatników za 2019 rok (np. z PIT-11 od twojego pracodawcy), a następnie potwierdzić kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z rozliczenia za 2018 rok.

Coraz więcej firm deklaruje, że będzie działać pomimo restrykcji Rośnie bunt. Wirtualna mapa wskazuje lokale otwarte pomimo restrykcji

Więcej o: