Przerwy techniczne banków w walentynki. Nie będą działać niektóre bankomaty

Kilka banków zapowiedziało prace informatyczne w walentynkowy weekend. Klienci nie będą mogli skorzystać z bankomatów i wpłatomatów. Możliwe są również problemy z przelewami oraz usługami dostępnymi w elektronicznej bankowości.

Banki, które planują przerwy techniczne w weekend od 13 do 14 lutego to m.in. Credit Agricole czy mBank. Gdzie spodziewać się utrudnień?

Utrudnienia w mBank

W nocy z soboty na niedzielę mBank planuje przerwę w dostawie części usług. Klienci nie będą mogli między 2:00 a 7:30 w niedzielę dokonać płatności kartą, skorzystać z bankomatu i wpłatomatu. Płatności internetowe nie będą mogły być realizowane do godziny 10:30. Dodatkowo możliwe są utrudnienia w działaniu bankowości internetowej i mobilnej mBanku. Od 1:30 13 lutego do 11:00 14 lutego nie będzie również możliwości złożenia wniosków o pożyczę lub nowe konto.

Rozliczenie podatków PIT 2021. Do kiedy trzeba rozliczyć PIT za 2020 rok?

Utrudnienia w ING Bank Śląski

ING Bank Śląski poinformował, że jego klienci spotkają się z utrudnionym dostęp do modułu Makler i jego aplikacji mobilnej. Niedogodności pojawią się w sobotę o 8:00 rano i potrwają do północy.

Utrudnienia w Credit Agricole

Z największymi utrudnieniami spowodowanymi pracami serwisowymi spotkają się klienci Credit Agricole. Od soboty od godziny 23:00 do 9:00 w niedzielę 14 lutego pojawią się problemy w funkcjonowaniu serwisów CA24, które odpowiadają za eBank, płatności internetowe Przelew Online, serwis telefoniczny IVR oraz usługi BLIK. W tym czasie klienci nie otrzymają także wiadomości SMS, które potwierdzają wykonanie transakcji kartą.

Kraje UE zatwierdziły Fundusz Odbudowy Unijne euro popłyną do Polski. 60 mld z Funduszu Odbudowy potwierdzone

Weekendowe prace w Credit Agricole - może być problem 

Prace serwisowe w Credit Agricole potrwają cały weekend. Spowoduje to utrudnienia w płatności 3D Secure, aktywowaniu kart, zmianie limitów transakcyjnych i nadawaniu kodów PIN, zamawianiu kart płatniczych, przypisywaniu do telefonu kart, dodawaniu kart Mastercard do Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay, wykonywaniu przelewów z rachunku karty kredytowej, realizowaniu operacji na kartach w bankowości elektronicznej, pożyczkach oraz procesach sprzedażowych rachunków bieżących i oszczędnościowych. Dodatkowo w nocy z 14 na 15 lutego mogą pojawić się problemy z wpłatami we wpłatomatach własnych banku i maszynach PlanetCash.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: next.gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy banknot o nominale 1000 zł wejdzie do użytku?
Więcej o: