Skarbówka na telefon. W sobotę eksperci pomogą wypełnić PIT za 2020 rok

Zaczął się okres rozliczenia podatkowego z fiskusem. Jak wypełnić PIT za 2020 rok? Jeśli masz wątpliwości lub problemy, w sobotę pomoże Ci ekspert ze skarbówki. Wystarczy zadzwonić.
Zobacz wideo Kogo dotknie ograniczenie ulgi abolicyjnej?

Od 15 lutego można już rozliczać się z urzędem skarbowym. Od dwóch lat fiskus przygotowuje gotowe deklaracje podatkowe. Osoby rozliczające się na formularzach PIT-28, PIT-36, PIT-37 oraz PIT-38 w usłudze Twój e-PIT znajdą wypełnione już dokumenty. Wystarczy sprawdzić ich poprawność i zatwierdzić, jeśli nie korzystamy z żadnych ulg. 

To właśnie ten element, czyli odliczanie ulg, może sprawić najwięcej problemów. Skarbówka przygotowała więc akcję pomocniczą dla osób, które mają wątpliwości podczas wypełniania zeznania podatkowego. 

Teleporada podatkowa. Skarbówka powie Ci, jak rozliczyć PIT

Przygotowane przez Urząd Skarbowy deklaracje podatkowe uwzględniają jedynie dochody. Jeśli więc chcemy skorzystać z jakiejś ulgi podatkowej, należy samodzielnie wypełnić odpowiednie pola w formularzach. To z kolei może przysporzyć nieco kłopotów osobom, które nie mają księgowego. 

Dla takich osób Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała teleporady. Pracownicy infolinii Krajowej Informacji Skarbowej w sobotę 20 lutego będą udzielali informacji dotyczących rocznego rozliczenia PIT i usługi Twój e-PIT. Między godziną 7:00 a 15:00 będzie można dodzwonić się do nich pod numerami:

  • 801 055 055
  • 22 330 03 30

PIT 2021. Do kiedy trzeba rozliczyć podatki?

Termin rozliczenia mija 30 kwietnia dla płatników PIT-36, PIT-37 i PIT-38. Do tego momentu należy odliczyć wszelkie ulgi podatkowe. Dwa ostatnie formularze z końcem kwietnia zostaną rozliczone automatycznie, PIT-36 trzeba zatwierdzić lub złożyć samodzielnie, by uniknąć kar za spóźnienie. To samo dotyczy PIT-28, ale tu termin jest bliższy, ponieważ trzeba to zrobić do 1 marca. 

Więcej o: