PIT 2021. Kiedy zwrot podatku? Wyjaśniamy, co zrobić, aby dostać zwrot jak najszybciej

Zeznania podatkowe można składać od poniedziałku 15 lutego. W zależności od formy złożenia PIT za 2020 roku zmienia się to, kiedy otrzymamy zwrot podatku.

Podatnicy mogą składać PIT-y od 15 lutego do 30 kwietnia. Wielu osób złożyło już zeznanie podatkowe za 2020 roku, aby jak najszybciej otrzymać zwrot podatku. Wyjaśniamy, kiedy mogą spodziewać się pieniędzy na kontach. 

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 63

PIT 2020. Kiedy zwrot podatku? W jaki sposób przyspieszyć cały proces?

Osoby, które zdecydują się złożyć deklarację podatkową w formie tradycyjnej, będą czekać na zwrot podatku maksymalnie trzy miesiące. W przypadku zeznań podatkowych składanych za pośrednictwem usług Twój e-PIT  czas oczekiwania zostanie skrócony do 45 dni. Oznacza to, że składając zeznanie w najpóźniejszym możliwym terminie, zwrot podatku otrzymamy maksymalnie 30 czerwca 2021 roku. 

Rolnicy-przedsiębiorcy zapłacą więcej. Już nie w KRUS, a 1400 zł miesięcznie w ZUS Rolnicy-przedsiębiorcy zapłacą więcej. Już nie w KRUS, a 1400 zł miesięcznie w ZUS

Ponadto korzystanie z usługi pozwala uniknąć kary za niezłożenie podatku w terminie, gdyż po 30 kwietnia do KAS pobierane są automatycznie wypełnione deklaracje. 

PIT 2020. Jak skorzystać z usług Twój e-PIT? 

Aby skorzystać z usługi Twój e-PIT, należy się do niej zalogować przez e-Urząd Skarbowy, podając numer PESEL lub NIP i dane podatkowe z dokumentów PIT. Z powyższego rozwiązania mogą skorzystać podatnicy rozliczający się za pośrednictwem następujących formularzy 

  • PIT-28,
  • PIT-36,
  • PIT-37,
  • PIT-38.

Nie dotyczy to  przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej. Dodatkowo w przypadku PIT-28 i PIT-36 należy zaakceptować deklarację podatkową, aby mogła być wysłana. Termin na zrobienie tego w przypadku PIT-28 mija 1 marca. 

. Reforma OFE powraca. 'To jest wybór między dżumą a cholerą'

Więcej o: