TVP uruchamia nowy kanał. "Formaty i cykle, dla których dotąd nie było miejsca na głównej antenie"

Telewizja Polska uruchamia nowy kanał TVP Historia 2 online na platformie telewizyjnej. W ofercie programowej TVP Historia 2 znajdą się najlepsze produkcje publicystyczne, rozrywkowe, najlepszy filmy dokumentalne, seriale oraz kultowe produkcje pokazujące wielkie karty z historii Polski i świata.
Zobacz wideo Po epidemii SARS miał powstać system zapobiegania wybuchom pandemii. Dlaczego zawiódł?

- Głównym celem nowego projektu jest zwiększenie zasięgu i poszerzeniu grupy odbiorców TVP Historia, najpopularniejszego obecnie kanału tematycznego w Polsce - mówi redaktor naczelny TVP Historia Piotr Legutko. - Kanał TVP Historia 2 promowany jest hasłem "Jeszcze więcej historii". Nowy kanał będzie nadawany w stream’ie. Poszerzony zostanie zasięg o tych, którzy tradycyjnej telewizji nie oglądają. Uruchomione zostaną formaty i cykle, dla których dotąd nie było miejsca na głównej antenie - podkreśla Piotr Legutko.

W ofercie TVP Historia 2 znajdą się pasma tematyczne, kierowane do różnych grup wiekowych, ale przede wszystkim do ludzi młodych. Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach przedpołudniowych i po północy emitowane będzie pasmo "Powtórka z historii", w którym znajdą się krótkie i atrakcyjne w formie programy dotyczące najważniejszych faktów historycznych. Oferta jest przygotowana z myślą głównie o maturzystach.

Nie zabraknie oferty dla pasjonatów historii, którzy chcą wiedzieć jeszcze więcej. Codziennie po godz. 22.00 w TVP Historia 2 rozpoczynać będzie się pasmo tematyczne. W poniedziałkowe wieczory widzowie będą mogli oglądać najciekawsze filmy biograficzne, we wtorki i środy - filmy festiwalowe oraz reportaż z oddziałów terenowych TVP, w czwartki - najlepsze seriale historyczne. Na piątkowe wieczory przygotowano bogatą ofertę programów o historii muzyki. Soboty to powrót do najciekawszych polskich, kultowych produkcji filmowych. 

Starsze panie. Zdjęcie ilustracyjneTrzynasta emerytura niższa niż zakładano. Kiedy pieniądze na koncie?

TVP Historia 2 to także filmy

TVP Historia 2 nadawać będzie także najlepsze seriale historyczne, ekranizacje lektur szkolnych czy kultowe filmy o tematyce wojennej. W ofercie filmowej znajdą się takie tytuły jak: „Ludzie i bogowie”, „Stulecie winnych”, „Wojenne dziewczyny”, „Czas honoru” czy „Quo Vadis”. Nie zabraknie też wyjątkowej produkcji TVP „Korony królów”. Po godzinie 16.00 TVP Historia 2 będzie nadawała w simulcastingu wybrane premierowe programy i filmy z anteny TVP Historia, a w niedzielę z anten głównych.

Kanał dostępny będzie online na platformie telewizyjnej pod adresem historia2.tvp.pl oraz za pośrednictwem platformy hybrydowej.

Szef rządu w 2019 r. wziął udział w konferencji poświęconej luce w VAT na Stadionie PGE Narodowy, gdzie mówił o ściągalności podatku VAT, CIT i sprawności instytucji państwa.Awantura o "kłamstwo vatowskie". Ostra reakcja premiera i cięta riposta ekonomisty

Więcej o: