Lidl szuka studentów i absolwentów do programu stażowego. Wiemy, jakie warunki proponuje sieć

Lidl rusza z kolejną edycją programu stażowego "The Lidl way to career". Niemiecka sieć handlowa poszukuje studentów oraz absolwentów poniżej 30. roku życia.

Największe w Polsce dyskonty walczą nie tylko o klientów, ale także pracowników. Tym razem Lidl przedstawił program stażowy dla młodych pracowników. 

Zobacz wideo Biedronka czy jednak Lidl? Porównujemy aplikacje dwóch największych dyskontów w Polsce

Lidl szuka stażystów. Nowy program dla studentów i absolwentów 

Lidl poszukuje osoby, które chcą nabyć doświadczenie w różnych segmentach funkcjonowania firmy, jak chociażby sprzedaż, finanse, księgowość, marketing czy sprzedaż. W rekrutacji do programu stażowego mogą uczestniczyć studenci lub absolwenci do 30. roku życia. 

- W Lidl Polska stażystów traktujemy bardzo poważnie - mają szanse samodzielnie wykonywać zadania oraz prowadzić projekty. Część z nich może liczyć również na dalsze zatrudnienie - po zeszłorocznej edycji aż 70 proc. stażystów zostało z nami na dłużej, otrzymując ofertę pracy - powiedział, cytowany w komunikacie, Jakub Ostrowski, kierownik działu rekrutacji i budowania marki pracodawcy w Lidl Polska. 

Lidl z programem stażowym. Znamy warunki 

Program stażowy ma rozpocząć się 1 lipca 2021 roku i zakończyć 30 września. Pracownicy zatrudnieni zostaną na umowie stażowej. Uczestnicy wezmą udział w szkoleniu w strukturach sprzedaży i logistyki magazynowej, a także zostaną wdrożeni w dziale docelowym oraz będą mieli szanse zrealizować samodzielny projekt.

Lidl proponuje stażystom 3500 zł brutto miesięcznie, czyli więcej niż w ubiegłym roku. Oznacza to, że stażyści dostaną niewiele mniej niż początkujący kasjerzy w sklepach sieci. Nowozatrudnione osoby na tym stanowisku otrzymują co miesiąc od 3 550 zł brutto do 4 350 zł. Po roku pracy Lidl gwarantuje wzrost płacy do poziomu od 3 650 zł do 4 550 zł brutto, natomiast po dwóch latach od 3 900 zł do 4 800 zł brutto. 

Więcej o: