Lockdown w czterech województwach. Handlowcy protestują: To dyskryminacja i absurd

Od 15 marca lockdown obowiązywać będzie w czterech województwach, co oznacza, że zamknięta będzie większość sklepów w galeriach handlowych. Przedstawiciele tej branży protestują. Twierdzą, że zamykanie tylko niektórych sklepów to dyskryminacja i absurd.

W ubiegłym tygodniu rząd poinformował o wprowadzeniu obostrzeń w dwóch kolejnych województwach: mazowieckim i lubuskim. Oznacza to, że do 28 marca lockdown obowiązywać będzie co najmniej w czterech województwach, czyli 1/4 kraju. Wśród wprowadzonych restrykcji jedną z najistotniejszych jest zamknięcie większości sklepów w galeriach handlowych, z czym nie zgadzają się przedstawiciele branży handlowej. 

Zobacz wideo Nowe obostrzenia od 15 marca w woj. lubuskim i mazowieckim. Na razie regulacje będą obowiązywały do 28 marca

Lokalny lockdown. Handlowcy protestują. Mówią o absurdzie przepisów 

Jak podaje money.pl, przeciwko lokalnym obostrzeniom protestują handlowcy zrzeszeni  w Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług. Według nich dyskryminacją i absurdem jest zamykanie niektórych sklepów w galeriach handlowych przy przyznawaniu możliwości prowadzenia działalności innym przedsiębiorcom. Obecne rozwiązanie ma promować sklepy wielkopowierzchniowe.

- W czasie, kiedy salony specjalistyczne są zamknięte, odzież, obuwie, zabawki, kwiaty czy artykuły papiernicze można kupić w marketach wielkopowierzchniowych. Na podstawie jakich kryteriów rząd podejmuje decyzje o zamknięciu jednych sklepów i pozostawia otwarte wybrane, gdy wszystkie znajdują się w tym samym obiekcie handlowym i oferują zbliżony asortyment? Ponadto firmy, które się dyskryminuje, uniemożliwiając działanie, nie dostają wsparcia, pozwalającego im na pokrycie stałych kosztów - wyjaśniała dyrektor generalna ZPPHiU Zofia Morbiato.

Polacy nie są zadowoleni z zarobków. Mają również problem z rozmawianiem o pensji Polacy nie są zadowoleni z zarobków. Co trzeci nigdy nie rozmawiał o podwyżce

Lockdown uderzy w branżę handlową. Od 15 marca 32 proc. galerii zamkniętych 

Najnowsze obostrzenia oznaczają poważne problemy dla branży handlowej. Według danych Polskiej Rady Centrów Handlowych od 15 marca wyłączonych z użytku będzie 32 proc. placówek handlowych o powierzchni powyżej 5000 mkw.

Włochy. Tłumy na ulicach Mediolanu, 13 marca 2021 r. Od 15 marca na północy Włoch wchodzi w życie lockdown. Włochy: szturm na restauracje i zakłady fryzjerskie przed lockdownem w połowie kraju

Więcej o: