Melinda Gates i Bill Gates biorą rozwód. Zapowiadają dalszą pracę w ich wspólnej fundacji

Po 27 latach małżeństwa Melinda Gates i Bill Gates biorą rozwód - poinformowali we wspólnym oświadczeniu. Zapewnili, że pomimo tego będą oboje pracować w założonej przez nich, największej na świecie organizacji filantropijnej Bill & Melinda Gates Foundation.
Zobacz wideo Dr Pełczyńska-Nałęcz: Epidemia smogu co roku zabiera tyle żyć, ile zabrała epidemia COVID-u

Bill Gates, założyciel Microsoft, filantrop i jeden z najbogatszych ludzi na świecie rozwodzi się ze swoją żoną Melindą Gates. 

Poinformowali o tym we wspólnym oświadczeniu. "Po wielu przemyśleniach i ciężkiej pracy nad naszym związkiem podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszego małżeństwa. W ciągu ostatnich 27 lat wychowaliśmy troje niesamowitych dzieci i stworzyliśmy fundację, która działa na całym świecie na rzecz zapewniania ludziom dostępu do zdrowego i produktywnego życia" - napisali. 

Melinda Gates i Bill Gates podkreślili, że "nadal podzielają wiarę misję" ich fundacji i będą dalej pracować w niej razem. "Ale nie wierzymy już, że możemy razem rozwijać się jako para na tym nowym etapie naszego życia"- napisali. 

Poprosili o danie im przestrzeni i uszanowanie prywatności rodziny.

Bill & Melinda Gates Foundation to największa na świecie organizacja filantropijna. Do 2018 roku małżeństwo przekazało jej 36 miliardów dolarów. Fundacja zajmuje się m.in. ochroną zdrowia w krajach rozwijających, rozwojem społecznym i edukacją.  

Bill Gates jest wśród pięciu najbogatszych ludzi na świecie z majątkiem szacowanym na 124 mld dolarów.

Więcej o: