Wiktor Janicki nowym prezesem zarządu AstraZeneca w Polsce

Wiktor Janicki z początkiem maja objął stanowisko prezesa zarządu AstraZeneca Pharma Poland. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora generalnego w Roche Polska.
Zobacz wideo Ile czasu utrzymuje się efekt ochrony po zaszczepieniu?

Wiktor Janicki będzie zaangażowany w wyznaczanie strategicznych kierunków rozwoju AstryZeneki w Polsce. Będzie również odpowiedzialny między innymi za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze zdrowia i relacje ze stroną publiczną oraz innymi interesariuszami w kraju - wyjaśniono w komunikacie firmy.

Wiktor Janicki od 2003 roku jest związany z branżą farmaceutyczną

- Bardzo się cieszymy, że Wiktor Janicki dołączy do naszego zespołu. Jesteśmy przekonani, że jego ogromne doświadczenie i znajomość branży farmaceutycznej pozwolą na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój i stworzą nowe perspektywy dla AstraZeneca w Polsce - powiedział Radu Rasinar, Area Vice President Central & Eastern Europe and Baltics w AstraZeneca.

Wiktor Janicki związany jest z branżą farmaceutyczną od 2003 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Polsce i za granicą. Pracował dla firm takich jak Wyeth, a następnie Janssen-Cilag oraz Roche. Od 2016 roku pełnił funkcję dyrektora generalnego w Roche Polska. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Wiktor Janicki to jedna z bardziej rozpoznawalnych osób w branży farmaceutycznej w Polsce, uczestnik debat i dyskusji dotyczących systemu ochrony zdrowia, aktywnie angażujący się w działalność organizacji branżowych.

AstraZeneca opracowała szczepionkę na COVID-19

AstraZeneca to brytyjsko-szwedzki koncern farmaceutyczny z siedzibą w Londynie. Powstał w 1999 roku w wyniku fuzji brytyjskiej spółki Zeneca Ltd i szwedzkiej Astra AB. Firma zajmuje się produkcją leków na potrzeby onkologii, pulmonologii, gastroenterologii, kardiologii, neurologii, anestezjologii oraz antybiotykoterapii. Największą popularność zyskała po opracowaniu szczepionki na COVID-19 o nazwie Vaxzevria.

Firma farmaceutyczna AstraZeneca zatrudnia na całym świecie ponad 60 tys. pracowników, w tym ok. 1500 w Polsce. Fabryki koncernu znajdują się w 18 krajach.

Więcej o: