Ogromne centrum logistyczne pod Poznaniem. Da pracę ponad 800 osobom

W Żernikach pod Poznaniem powstaje centrum logistyczne DHL Supply Chain o planowanej łącznej powierzchni 105 tys. mkw. Pierwszym najemcą centrum jest Zalando.

Jak czytamy w komunikacie na stronie DHL Supply Chain, deweloperem centrum logistycznego jest spółka Panattoni a pierwszym najemcą będzie Zalando. Jako czynniki, które przesądziły o wyborze Poznania, wymieniane są przede wszystkim dobre położenie i infrastruktura, w tym bezpośrednie połączenie z autostradą A2 i możliwość dalszego szybkiego rozwoju.

Zobacz wideo Pandemia uderzyła w młodych. "Ich wejście na rynek pracy jest fatalne"

Centrum logistyczne da pracę 800 osobom. "Jesteśmy bardzo zadowoleni"

W ramach realizacji inwestycji Panattoni przygotuje m.in. wzmocnioną posadzkę, strefę VAS (Value Added Service) z odpowiednim poziomem światła dziennego i stałą temperaturą, 3-kondygnacyjne biuro z kuchnią, oddzielne wjazdy dla tirów i samochodów osobowych, czy specjalne zatoczki dla busów i autobusów. 25 maja na placu budowy centrum logistycznego została powieszona symboliczna wiecha.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy kontynuować naszą współpracę z Zalando na polskim rynku. Wraz z tą nową inwestycją powstanie ponad 800 nowych miejsc pracy, dzięki czemu będziemy mogli zapewnić klientom Zalando usługi najwyższej jakości. Jesteśmy również bardzo dumni, że dzięki tej inwestycji będziemy mogli realizować założenia strategii GO GREEN, w ramach której chcemy wykorzystywać najnowsze zdobycze technologii w celu osiągnięcia neutralności emisyjnej naszych budynków na całym świecie - powiedziała Monika Duda, Dyrektor Zarządzająca DHL Supply Chain w Polsce cytowana w komunikacie.

Jak poinformowano, deweloper ma wdrożyć rozwiązania ważne zarówno dla środowiska, jak i dla dobrostanu użytkowników budynku. Na dachu centrum mają zostać umieszczone panele fotowoltaiczne i kwietne łąki z domkami dla owadów, przy wjeździe zostaną zasadzone drzewa i krzewy, a ponadto deweloper wybuduje tzw. "zielone ściany". Użytkownicy obiektu będą mieli do dyspozycji wiaty na rowery, stanowiska do ładowania akumulatorów samochodów elektrycznych i strefy wypoczynkowe w sąsiedztwie wysokich roślin, a także niewielką siłownię i stoły piknikowe na świeżym powietrzu. Na drugim piętrze budynku biurowego deweloper zbuduje zielone tarasy z ławkami, punktami ładowania telefonów, przenośnymi krzesłami i stołami oraz roślinami w donicach.

Więcej o: