100 kolejnych Biedronek. Jeszcze w tym roku zrobimy zakupy w sklepach nowego formatu

Jeszcze w tym roku powstanie 100 nowych sklepów Biedronki, w tym kilkadziesiąt placówek w nowym, zmienionym formacie. Sieć otwiera się także na klientów z Litwy i Niemiec.

"Biedronka podtrzymuje plan powiększenia sieci sprzedaży o ok. 100 placówek netto w tym roku, z czego około połowę będą stanowić sklepy w mniejszym formacie, podał właściciel sieci Jeronimo Martins. Podtrzymano także, że z planowanych przez Grupę Jeronimo Martins ok. 700 mln euro nakładów inwestycyjnych, ok. 60 proc. ma przypadać na Biedronkę" - poinformowała sieć w komunikacie cytowanym przez portal money.pl.

Zobacz wideo Oto najświeższa Biedronka w Polsce. Jest nowocześnie i proekologicznie

Biedronka poinformowała o zyskach 

Z danych podanych przez Biedronkę wynika, że w drugim kwartale 2021 roku sieć zwiększyła sprzedaż liczoną w złotówkach o 10,4 proc. w porównaniu z takim samym okresem rok wcześniej. "Ponowne otwarcie kraju i pozytywny popyt konsumencki zwiększyły skuteczność kampanii handlowych realizowanych przez markę i pozwoliły naszej głównej spółce na ochronę marży EBITDA" - czytamy w komunikacie.

Sklep BiedronkaBiedronka wprowadziła usługę pocztową w 240 sklepach [LISTA]

Wynik EBITDA sieci Biedronka w I półroczu bieżącego roku wyniósł 624 mln euro, co oznacza wzrost o 6 proc. (+9 proc. przy stałym kursie walutowym). Marża EBITDA wyniosła 8,9 proc. wobec 9 proc. rok wcześniej.

Biedronka otwiera się na klientów z Niemiec i Litwy

Jak poinformowała sieć na swojej stronie internetowej, od 29 do 31 lipca na ulice litewskich miast Mariampolu i Olity wyjadą przyczepy mobilne reklamujące kartę Moja Biedronka, a hostessy będą rozdawać mieszkańcom tych miast balony i pomagać w założeniu karty lojalnościowej. To pierwsza taka akcja sieci Biedronka, która chce zachęcić do zakupów w jej sklepach obywateli sąsiednich krajów. Od połowy kwietnia tego roku Biedronka umożliwiła też Niemcom i Litwinom założenie Mojej Biedronki on-line. Wystarczy do tego litewski lub niemiecki numer telefonu.

Ursus. Biedronka z punktem pocztowym czynna w niedzieleKtóre Biedronki są otwarte w niedziele? Lista kilkudziesięciu sklepów

"Biedronka przeanalizowała dane, z których wynika, że obecnie większym zainteresowaniem karta cieszy się wśród klientów z Niemiec: w ciągu ok. 60 dni z tego kraju zarejestrowano ponad 1,5 tys. numerów telefonicznych. Z Litwy: ok. 700 numerów. Obie te liczby wciąż rosną" - czytamy.

Więcej o: