KNF znów ostrzega przed oszustami. Publikuje nazwy trzech spółek, na które trzeba uważać

Komisja Nadzoru Finansowego zaktualizowała swoją listę ostrzeżeń publicznych o trzy nowe podmioty gospodarcze. Wobec wszystkich z nich KNF skierowała zawiadomienia do prokuratury o popełnieniu przestępstwa.

O trzech podmiotach, na które trzeba uważać, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) poinformował we wpisach opublikowanym w swoich mediach społecznościowych.

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed oszustami 

Na pierwszym miejscu zaktualizowanej listy ostrzeżeń publicznej widnieje CurrencyApi Ltd z siedzibą w Wielkiej Brytanii (serwis - bitmaszyna.pl). Urząd KNF skierował jednocześnie do Prokuratury Okręgowej w Toruniu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Urzędnicy Komisji Nadzoru Finansowego zarzucają firmie "nieuprawnioną działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego".

Zobacz wideo Zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o oszustwo

Na liście pojawiła się także Androbayt Polska sp. z o.o. w likwidacji z siedzibą w Toruniu (serwis - bitmaszyna.pl). Podobnie jak w przypadku CurrencyApi Ltd Urząd KNF zarzuca spółce nieuprawnioną działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego.

Listę zamyka The Pacifica Group Limited (platforma inwestycyjna – www.thepacifica-group.com). Wobec tej firmy złożono zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 i 3 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi - prowadzenia działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego złożył je do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. 

KNF ostrzega. Oszuści podszywają się pod NBP. Chcą uzyskać dostęp do rachunku bankowego Oszuści podszywają się pod NBP. Chcą uzyskać dostęp do rachunku bankowego

Pełną treść listy ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego można znaleźć na stronie internetowej Urzędu.

Więcej o: