KNF znów ostrzega przed oszustami. Publikuje nazwy trzech spółek, na które trzeba uważać

Komisja Nadzoru Finansowego zaktualizowała swoją listę ostrzeżeń publicznych o trzy nowe podmioty gospodarcze. Wobec wszystkich z nich KNF skierowała zawiadomienia do prokuratury o popełnieniu przestępstwa.

O trzech podmiotach, na które trzeba uważać, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) poinformował we wpisach opublikowanym w swoich mediach społecznościowych.

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed oszustami 

Na pierwszym miejscu zaktualizowanej listy ostrzeżeń publicznej widnieje CurrencyApi Ltd z siedzibą w Wielkiej Brytanii (serwis - bitmaszyna.pl). Urząd KNF skierował jednocześnie do Prokuratury Okręgowej w Toruniu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Urzędnicy Komisji Nadzoru Finansowego zarzucają firmie "nieuprawnioną działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego".

Zobacz wideo Zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o oszustwo

Na liście pojawiła się także Androbayt Polska sp. z o.o. w likwidacji z siedzibą w Toruniu (serwis - bitmaszyna.pl). Podobnie jak w przypadku CurrencyApi Ltd Urząd KNF zarzuca spółce nieuprawnioną działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego.

Listę zamyka The Pacifica Group Limited (platforma inwestycyjna – www.thepacifica-group.com). Wobec tej firmy złożono zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 i 3 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi - prowadzenia działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego złożył je do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. 

Pełną treść listy ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego można znaleźć na stronie internetowej Urzędu.

Więcej o: