Podcasty o giełdzie - pięć propozycji, które warto znać

Wejście na giełdę nie jest łatwym zadaniem. Obszar ten wzbudza mnóstwo emocji, głównie z uwagi na fakt, że odpowiednie działania są w stanie wygenerować pokaźne sumy pieniędzy. Chcąc zaczerpnąć niezbędnej wiedzy w tym temacie, warto sięgnąć po podcasty o giełdzie.

Niezależnie od tego, czy początek przygody z giełdą wiążemy z małymi lub dużymi sumami, wejście w ten świat wymaga odpowiedniego przygotowania. Podcasty o giełdzie są bardzo ciekawą formą nabrania doświadczenia i zaczerpnięcia wiedzy, która może okazać się niezbędna. Poniżej prezentujemy listę ciekawych materiałów.

Zobacz wideo Ceny mieszkań biją kolejne rekordy. Kiedy ich wzrost wyhamuje?

Ciekawe podcasty o giełdzie

Godną polecenia jest seria podcastów Piotra Buckiego, który od ponad kilkunastu lat buduje i rozwija biznes w dziedzinie IT. W swoich nagraniach porusza jednak ogólne wątki, które z powodzeniem można odnieść do wielu innych branż. Wraz z gośćmi opowiada o tym, po co w ogóle wchodzić na giełdę, kiedy jest najlepszy na to moment, jak to wpływa na wiarygodność spółki i jakie są faktyczne korzyści wynikające z bycia na giełdzie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i praktycznej wiedzy, autor przekazuje mnóstwo przydatnych informacji.

Niezwykle interesujące są również podcasty o giełdzie na portalu Puls Biznesu. Opiera się on głównie na informacjach giełdowych i biznesowych, dlatego też w dostępnych nagraniach poruszane są różne wątki - od sytuacji firm po pandemii i ich możliwościach, po korzyści wynikające z wejścia na giełdę. Wiedza przekazywana w odcinkach przyda się zarówno początkującym przedsiębiorcom, jak również mającym już pewne doświadczenie, ale chcącym być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Fachowe podcasty giełdowe i doświadczeni autorzy

Wiedzę w formie podcastów możemy również znaleźć na platformie CMC Markets, dedykowanej wszystkim grupom inwestorów i osobom planującym wejść na giełdę. Dotychczas powstało sześć odcinków z tzw. Artystami Rynków, czyli z doświadczonymi ekspertami, notującymi wielkie sukcesy biznesowe. Wiedzą podzielili się m.in. trader światowej klasy aktywów i autor "The Global Macro Edge" John Netto, weteran branży Jake Bernstein czy ekspert od rynków energii Anas Alhajji.

Każdy, kto chciałby być na bieżąco z wydarzeniami ze świata biznesu, powinien regularnie słuchać podcastów o giełdzie autorstwa ekspertów z księgarni i wydawnictwa Maklerska.pl. Nagrania są przygotowane w taki sposób, aby wybrane zagadnienie zostało omówione całościowo i szczegółowo, co pozwala słuchaczom na zdobycie szerokiej wiedzy. Poszczególne odcinki wprowadzają w świat takich zagadnień jak: giełda, biznes, inwestycje, akcje, obligacje, forex, surowce, nieruchomości, gospodarka, trading czy rozwój osobisty.

Więcej o: