Lidl i Carrefour będą otwarte w niedziele niehandlowe. Zakaz handlu staje się fikcją

Część sklepów Lidl Polska, które od 5 września zostaną otwarte w niedziele niehandlowe, otrzymały status placówek pocztowych. W dni objęte zakazem handlu czynne będą także sklepy sieci Carrefour.

- Jako jedna z ostatnich sieci postanowiliśmy otworzyć część naszych sklepów w niedziele, aby najlepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Równość i transparentność uwarunkowań prawnych jest dla nas bardzo ważna. Do decyzji o otwarciu części placówek zostaliśmy zmuszeni w wyniku działań innych uczestników rynku. Ta zmiana poprzedzona była długotrwałymi wnikliwymi analizami wielu uwarunkowań takich jak działania konkurentów oraz prośby i oczekiwania konsumentów. Wierzymy, że to rozwiązanie wpłynie pozytywnie na komfort naszych klientów, którzy dopytywali o możliwość dokonywania zakupów w niedziele niehandlowe jak również o usługi pocztowe. Rozwiązanie to wprowadzamy w lokalizacjach, w których inne sieci handlowe również prowadzą działalność we wszystkie dni tygodnia. Wysoką jakość świadczonych usług pocztowych zapewnią nasi renomowani partnerzy - DHL oraz PointPack - wyjaśniła decyzję sieci Aleksandra Robaszkiewicz, szefowa działu komunikacji w Lidl Polska.

Zobacz wideo Biedronka czy jednak Lidl? Porównujemy aplikacje dwóch największych dyskontów w Polsce

Carrefour też otworzy się w niedzielę

Jak poinformowała "Rzeczpospolita", w niedzielę otwarte będą także placówki innej, dużej sieci handlowej. Carrefour Polska podpisał umowę ramową o współpracy ze spółką Pointpack, która tworzy rozwiązania technologiczne wspomagające nadawanie i odbieranie przesyłek. To pozwoli sieci uruchomić w swoich sklepach punkty pocztowe, które opierać się będą na systemie opracowanym przez Pointpack.

Lidl w Bydgoszczy, 10 września 2020 Lidl otworzy się w niedziele? Sieć przygląda się decyzjom Biedronki

Zakaz handlu w niedzielę. Coraz więcej placówek pocztowych w Polsce 

Kolejne sieci handlowe decydują się na skorzystanie z możliwości ominięcia ustawy dotyczącej zakazu handlu w niedziele poprzez wprowadzenie usługi pocztowej. Należą do nich Polo Market, Stokrotka, Lewiatan czy Biedronka. Ta ostatnia otworzyła już ponad 400 swoich placówek.

Więcej o: