Obajtek w TVP. Trudnych pytań brak. "Orlen przechodzi renesans rozwoju", "idziemy w kierunku niemieckim"

"Nasza firma jest firmą globalną", "mamy potężne procesy inwestycyjne", "idziemy w kierunku niemieckim" - tak sytuację w spółce Orlen podsumował podczas wizyty w TVP Daniel Obajtek. Powód zaproszenia do "Gościa Wiadomości"? Szef paliwowego giganta rok wcześniej został Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego.

Daniel Obajtek, prezes spółki PKN Orlen, był gościem "Wiadomości". W rozmowie, w której z całą pewnością zabrakło niewygodnych czy trudnych pytań, skupiał się na przedstawieniu sukcesów i zalet zarządzanej przez siebie firmy.

Zobacz wideo Daniel Obajtek. Portret człowieka sukcesu

Obajtek w TVP: Rozwijamy się 

"Panie prezesie, dokładnie rok temu właśnie w Karpaczu został pan Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego. I dziś, po roku, ma pan takie podsumowanie, co się w Orlenie zmieniło przez ten czas?" - rozpoczęła rozmowę Danuta Holecka. 

Czego zatem dowiedzieliśmy się z TVP? - Cały czas dynamicznie zmieniamy firmę. Orlen przechodzi renesans rozwoju. Praktycznie największe procesy inwestycyjne, akwizycyjne, rozwijamy się w wielu branżach, osiągamy rekordowe wyniki - wygłosił Daniel Obajtek.

Zapewnił też, że Orlen jest firmą, która bardzo mocno inwestuje. - Działa na rynkach polskich, ale i na rynkach zewnętrznych. Mamy potężne procesy inwestycyjne, wydajemy rocznie około 10 mld zł, ale realizujemy też potężne procesy akwizycyjne - zapewnił. 

Obajtek o Orlenie: Jesteśmy liczącym się graczem

Prezes zapewnił też, że paliwowy gigant jest "liczącym się graczem". - Bardzo mocno budujemy tę firmę, nasza firma jest firmą globalną. Jesteśmy na sześciu kontynentach, w ponad stu krajach, również bardzo mocno działamy na rynkach ościennych, wykorzystujemy tzw. premię geograficzną - ocenił prezes Obajtek

- Proszę zobaczyć, nie tylko posiadamy stacje w Polsce, posiadamy stacje poza granicami kraju. W Polsce przeprowadziliśmy bardzo wielki proces modernizacji naszych stacji, ale również z naszą marką idziemy choćby w kierunku niemieckim. Tam powstają już stacje, które są pod marką Orlen - mówił o ekspansji u naszego zachodniego sąsiada. 

Więcej o: