Szef ukraińskiego MSZ: "spodziewamy się inwestycji Orlenu". Poinformował o wizycie Obajtka

Szef ukraińskiego MSZ ma nadzieję na dalsze inwestycje PKN Orlen na Ukrainie. Minister Dmytro Kułeba poinformował, że w tym tygodniu nad Dnieprem gościła delegacja polskiego koncernu, na czele z prezesem Danielem Obajtkiem.

"W ramach strategii Orlen 2030 poszukujemy potencjalnych możliwości rozwoju Grupy PKN Orlen. Spotkanie z przedstawicielami ukraińskiego rządu i biznesu umożliwiło nam wzmacnianie relacji i rozmowę na temat obszarów współpracy mogących przynosić obustronne korzyści" - napisał na Twitterze prezes koncernu PKN Orlen Daniel Obajtek

Ukraina chce wspierać Orlen

Minister spraw zagranicznych naszego wschodniego sąsiada Dmytro Kułeba podkreślił, że delegacja spotkała się z przedstawicielami władz i państwowych przedsiębiorstw. Jak powiedział, rozmowy były bardzo konkretne i przedmiotowe. Dmytro Kułeba zaznaczył, że Ukraina będzie wspierać polską firmę, po to aby inwestowała ona w ukraińską ekonomikę. Jak dodał, jest przekonany, że projekt ten zakończy się sukcesem, bo jest on wspierany zarówno przez rząd ukraiński, jak i polski.

Zobacz wideo Daniel Obajtek. Portret człowieka sukcesu

Grupa Orlen, sprzedając około 1 mln ton paliw produktów naftowych i rafineryjnych na Ukrainę, jest jednym z ważniejszych dostawców benzyny i oleju napędowego do tego kraju. Grupa Orlen ma prawie 15 proc. udziału w tamtejszym rynku paliw drogowych, ok. 20 proc. w rynku paliwa lotniczego oraz rosnący udział w rynku asfaltów. Na Ukrainie aktywna jest zwłaszcza litewska spółka Orlen Lietuva. 

Kristina Cimanouska dołączyła do Grupy Sportowej OrlenKryscina Cimanouska dołączyła do Grupy Sportowej Orlen. Obajtek potwierdza

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 86,2 mld zł w 2020 r. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1999 r.

Więcej o: