Skoda testuje dostawy paczek... do samochodu. Kurier sam otworzy bagażnik

Car Access to nowa, testowa usługa Skody. Samochody tej marki zamieniono w punkty odbioru paczek.

Skoda testuje w Pradze nową usługę Car Access. Pozwala ona odbierać paczki we własnym samochodzie - donosi portal mamstartup.pl. Niezależnie od tego, gdzie zaparkowaliśmy i czy wyszliśmy z domu na zakupy, kurier dostarczy przesyłkę wprost do bagażnika Skody. 

Zobacz wideo W biały dzień ukradł kurierowi auto. Czeska policja publikuje wizerunek złodzieja i pokazuje wideo z pościgu

Skoda testuje przesyłki do samochodu

Żeby skorzystać z usługi, należy podłączyć samochód do systemu Skody. Dzięki temu kurier będzie mógł go zlokalizować. Które to auto, pozna po rejestracji. Przesyłkę dostarczy do bagażnika, który otworzy za pomocą aplikacji Car Access. Proste rozwiązanie, które z samochodu tworzy prywatny paczkomat. 

- Dzięki Car Access pojazdy ŠKODY mogą zaoferować użytkownikom przydatną usługę również wtedy, gdy pozostają zaparkowane. Obecnie chcemy rozszerzyć naszą ofertę rozwiązań mobilnych o opcję, która może zaoszczędzić czas klientów, zapewnić im większą wygodę i na wiele sposobów ułatwić codzienne życie. Car Access umożliwia kurierowi zostawienie paczki w samochodzie klienta, dzięki czemu nie musi on umawiać się z klientem na doręczenie jej do domu. Kurier wybranej firmy otrzymuje dostęp do niezbędnych danych pojazdu, a dostawa odbywa się bezdotykowo. To wielka zaleta, zwłaszcza w obecnych czasach - wyjaśnia Martin Jahn, członek zarządu ŠKODA AUTO ds. Sprzedaży i marketingu.

Bezpieczeństwo ma zapewnić możliwość otwarcia samochodu przez kuriera tylko raz i w zaakceptowanym przez odbiorcę przesyłki przedziale czasowym. 

Jakie samochody będą mogły skorzystać?

Testy systemu mają zakończyć się w grudniu tego roku. Następnym etapem jest optymalizacja usługi, co pozwoli na jej wdrożenie w innych miastach, także poza granicami Czech. Usługa Car Access ma być dostępna dla samochodów Skody wyprodukowanych od 2019 roku wzwyż i które posiadają Care Connect: Remote Access. 

Więcej o: